idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (36)
  • Soru ve Cevap (0)

Doğu'nun Limanları

Amin Maalouf’un sizi içinde savaş, farklı ülkeler ve hüzün barındıran tarihî bir yolculuğa çıkarmasına hazır mısınız? Doğu’nun Limanları, her an savaşların çıktığı bir dünyada yolunu bulmaya çalışan genç bir adamın yürek burkan hikâyesine odaklanıyor. Eserin kahramanı İsyan’ın da hikâyenin başında söylediği gibi, bu hikâye onun doğumundan çok önce başlıyor. Ülkelerin zengin ve büyüleyici güzelliklerinin de es geçilmediği bu romanı inceleyelim.

 

"Doğu’nun Limanları" adlı kitabı neden okumalısınız?

Doğu’nun Limanları'nda okuyucu, hikâyeyi İsyan’dan dinliyor. İsyan, kendini bir fotoğraftan tanıyan isimsiz bir anlatıcı aracılığıyla hayatını aktarıyor. İsyan, hikâyesini Osmanlı'daki atalarından ve çocukluğundan başlayarak anlatıyor. Roman, Orta Doğu'daki iki talihsiz âşığın hikâyesi etrafında gelişiyor: Eserin ana karakteri ve anlatıcısı olan Müslüman İsyan ve Yahudi sevgilisi Clara. İsyan, Beyrut'ta büyüyor ve ismi gibi olması beklendiğinden babası tarafından ileride devrimci bir lider olması amacıyla büyütülüyor. İkinci Dünya Savaşı'nın patlak verdiği dönemde Fransa'da eğitim gören İsyan, Fransız direnişine katılıyor ve bu esnadaki etkinliği sebebiyle kahraman olarak anılıyor. Ardından direniş sırasında tanıştığı Yahudi bir kadın olan Clara ile evleniyor. Ancak İsyan ve Clara uzun süre mutlu kalamıyor çünkü aralarına savaş ve ailevi sorunlar giriyor. İsyan’ın anlattığı hikâyeler, bu iki âşığın kontrolünün ötesinde gelişen zorlukların bir portresini çiziyor. Ne yazık ki peşlerinden gelen kaotik olaylar, onların uzun bir süre ayrı kalmasına sebep oluyor. Doğu ile Batı'nın çatışmasını ve kimlik konularını incelikle işleyen eser, merak uyandırıcı kurgusunun yanında birçok tarihsel bilgi de içeriyor. Sizi o dönemde yaşanan siyasi travmalarla, insanların kültürleri ve kökenleri yüzünden yaşadıkları sorunlarla yüzleşmeye zorlayan eser ile Maalouf; toplumsal engellerin aşılması gerektiğinin mesajını satır aralarında okuyucuya aktarıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Amin Maalouf’un romanlarının bir çoğunun kendi göç ve savaş deneyimlerinden büyük ölçüde etkilendiğini biliyor muydunuz? Yazarın eserleri kırktan fazla dile çevrilir ve birçok ödüle layık görülür. Maalouf’un orijinal dili Fransızca olan "Les Échelles du Levant" isimli eserinin Türkçe tercümesini Saadet Özen yapar. Yapı Kredi Yayınları imzası taşıyan Doğu’nun Limanları’nın Türkiye’deki okurlarla buluşması ise 1996 yılına dayanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz Amin Maalouf’un Türkçeye tercüme edilen diğer eserlerini de inceleyebilirsiniz. Özellikle Semerkant, Afrikalı Leo, Doğu'dan Uzakta isimli kitaplarını listenize ekleyebilirsiniz. Size benzer hisler yaşatacak olan ve buram buram aşk, hüzün ve tarih kokan bir roman okumak isterseniz Zülfü Livaneli’nin kaleminden çıkan Serenad’a göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Amin Maalouf
Yayına Hazırlayan:Türker Armaner
Çevirmen:Saadet Özen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.