104,00 TL %18
85,8 TL
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Hayvanlaşan İnsan Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Émile Zola (1840-1902): Natüralizm akımının en önemli temsilcilerinden biri olan Zola, romancının olayları bir izleyici gibi kaydetmekle yetinmemesi, kişileri ve tutkularını bir dizi deneye tabi tutarken, duygusal ve toplumsal olayları da bir kimyacı gibi ele alması gerektiğini savundu. Zola içinde yaşadığı eski dünyanın yıkıntılarını inceledi, gelecekteki bir dünyanın olgularını saptamaya çalıştı. Bu niyetle yirmi iki yılda yazdığı yirmi romandan oluşan Rougon-Macquartlar dizisi başta olmak üzere çok sayıda büyük eser verdi. İkinci İmparatorluk Dönemi’ni anlatan bu dizinin on yedinci kitabı Hayvanlaşan İnsan 1890’da yayımlandı. Roman 19. yüzyılda Paris ve Le Havre arasındaki demiryolu hattında geçen bir suç ve aşk hikâyesidir; insanın öldürme içgüdüsünü ve nasıl bir kötülük makinesine dönüşebileceğini anlatır. Zola’nın, eşsiz gözlem gücüyle endüstrileşmenin beraberinde getirdiği kasvetli, yıkıcı ve ilkel arzuları deşifre ettiği bu roman defalarca sinemaya da uyarlanmıştır.

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.06.2021

budur

Zola'nın en iyilerinden biri diyebilirim. Nana'dan daha çok beğendim.

20.08.2020

20.07.2020

emile zola, usta yazar harika bir roman ustası. okudukça insanı bağlıyor kendine. böyle yazarlara allah gani gani rahmet eylesins

21.03.2020

Etkileyici

İnsanın bir konuda karar verirken kendi içinde gidip gelmesini,düşüncelerini,aldığı kararların insanı ne duruma düşüreceğini yazar çok güzel anlatmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.