12,0 TL
Standart Teslimat : 01 Nisan - 04 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Geçmişe Yolculuk Kitap Açıklaması

 

Savaşın ve dönemin koşullarının bir aşkı nasıl derinden etkilediğine şahit olmak ister misiniz? O hâlde Stefan Zweig'ın eşsiz anlatımıyla Geçmişe Yolculuk eseri sizi bekliyor. Birçok insanı derinden etkileyen Birinci Dünya Savaşı'nın bu etkilerinin edebiyata da yansımasıyla okuyanlar, yıllar sonra bile o dönemin insanlarının duygularını ve yaşadıklarını hissediyor. Geçmişe Yolculuk, savaş teması etrafında şekillenen eserlerden yalnızca biri. Aşkın psikolojik boyutlarına bir zaman makinesinin içerisindeymiş gibi hitap eden Geçmişe Yolculuk'ta sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Geçmişe Yolculuk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Stefan Zweig'ın okuru sıkmayan sade ve sürükleyici anlatımı, bu kısa öyküsünde de görülüyor. Toplam 56 sayfadan oluşan Geçmişe Yolculuk'ta ele alınan buruk bir aşk hikâyesi, kısa süre içerisinde okuyucuyu içine çekiyor. Hızlıca okuyup bitirebileceğiniz bu öykünün altında ise dev bir aşk yatıyor. Hikâye, bir tren garında başlıyor. Bu tren yolculuğu ile okuyucu, aynı zamanda bir zaman yolculuğuna eşlik ediyor. Fabrikada çalışmaya başlayan genç bir adam, gelen iş teklifi üzerine patronunun evinde yaşamaya başlıyor. Patronu kendisini bir hizmetli gibi gördüğü için adam, rahatsız olsa da evden bir türlü ayrılamıyor çünkü evin hanımına karşı duyguları her geçen gün onu kendisine bağlıyor. Şirketin genç adamı Meksika'ya göndermek istemesiyle başlayan ve savaş ile devam eden süreç, evin hanımı olan genç ve güzel kadından tam dokuz yıl ayrı kalmasına sebep oluyor. Bu aşk onu, gururu ve hırsları arasında bırakıyor. Tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz Geçmişe Yolculuk eserinin başarılı kurgusu, size bütün duyguları derinden hissettiriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Stefan Zweig'ın Geçmişe Yolculuk adlı eserinin ölümünden yıllar sonra ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Eserin tahminen 1920'li yıllarda kaleme alındığı düşünülür. 1942 yılında intihar ederek hayatına son veren yazarın eşyaları arasında bu hikâyenin el yazması ile karşılaşılır. Keşfedilmesi ve düzenlenmesi yazımından oldukça ileri yıllarda yapılan Geçmişe Yolculuk, 1976 yılında okurlarıyla buluşur. O esnada hayatta olmayan Stefan Zweig'ın yayımlanmış kısa öyküsü Geçmişe Yolculuk, Birinci Dünya Savaşı'nın toplumsal etkilerini, bir aşk üzerinden gözler önüne serer. İlk basımından itibaren eleştirmenler ve okurlar tarafından büyük ilgi gören eser, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla ve Regaip Minareci'nin Almanca aslından Türkçeye yaptığı çeviriyle Türkiye'deki okurlarına sunulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın Geçmişe Yolculuk adlı kısa öyküsünü beğendiyseniz sizi bekleyen sayısız öyküsü daha bulunuyor. Lyon'da Düğün, Görünmez Koleksiyon Unutulmuş Düşler&Karda ve Rahel Tanrı'yla Hesaplaşıyor adlı eserlere de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.01.2021

Harika

Harika

11.12.2020

Zweig

Yazarın bir çok kitabını okudum. Bu da pişman etmedi, müthiş eserlerinden biri.

04.12.2020

Müthiş

Okudukça alınan ders gayet akıcı idi

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.