4,5/5 - 12 Kişi Yorum Yap
4,8 TL
8,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Efsuncu Baba-Türk Edebiyatı Klasikleri 3 Kitap Açıklaması

Efsuncu Baba büyüyle, simyayla, tılsımla uğraşan; define aramak, madeni altına çevirmek, yıldıznamelerden âlemin sırrını çözmek gibi heveslere kapılmış bir zat-ı muhteremdir. Onun dünyasını batıl inançları şekillendirir, her adımını bu hurafelere göre atar. Eline yeni bir kitap geçer, İstanbul’un bütün defineleri şifreli halde bildirilmiştir bu kitapta. Defineye ulaşmak için tılsımı kaldırması gerekir, bu da Binbirdirek’teki anahtarı ve kendisine yardımcı olacak insan suretinde iki meleği bulmasına bağlıdır. Böylece Kirkor ve Agop’la tanışırız. Karın tokluğuna çalışan, ortaoyunundan fırlama bu iki komik tip Efsuncu Baba’nın karısı ve kızıyla yaşadığı konağa taşınır. Entrika giderek tüm aileyi sarar.

Hüseyin Rahmi sofu görünümlü budala karakterlerinden birini daha insanlığın en büyük derdi olarak, gülmeceyle süslü serüvenli bir dille canlandırıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör : Rûken Kızıler

 

 

 

Puanlamalar
%66,7
%25
%0
%8,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.02.2021

Harika

Enfes bir anlatım

15.11.2020

En kısa zamanda okuyunuz

Çok kısa sürede bitireceğiniz, okurken büyük keyif alacağınız, eğleneceğiniz bir Gürpınar eseri.

02.05.2019

efsuncu baba..

Ebulfazl Enveri hayatın sırrını büyülerde arıyor, gerçeğin ötesindeki gerçekliği istiyor.Ancak bunu yaparken gözünün içindekini göremeyecek kadar körleşiyor. Madeni altına çevirmeyi arzularken; elindeki madenden de oluyor.. Ders vereyim derken; oyuna getiriliyor.Yine karakterlerin çeşitliliği ile...Hüseyin Rahmi Gürpınar yine insanın aksayan yönlerini çarpıyor yüzümüze. Komedyaların karakterlerinin yok olmadığını; aksine daha da etrafımızı sardığını anlatıyor. Enveri gibilerin, fikiri olan aklı olmayanların nasıl tehlikeli olduklarını...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.