37,95 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Şıpsevdi Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

“Her gerçeğin sonu hayal değil midir?”

 

Tanzimat’tan beri Osmanlı toplumunun bir türlü uyum sağlayamadığı Batılılaşma karşısında ortaya çıkan Şık tipler, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın kaleminde oldukça canlıdır. Hüseyin Rahmi, Ahmet Mithat’tan aldığı roman geleneğini bir anlamda devam ettirir. 

 

Şıpsevdi’de olayların merkezinde olan şık tip Meftun’dur. Paris’te tamamlamadığı tahsilini, tam olarak özümseyemediği Batı kültürünü ve çaktırmamaya çalıştığı cahilliğini kendince göğsünde bir madalya gibi taşır ve etrafındakileri de bütün bunlardan dolayı küçümseyen Meftun’un aslında bir anlamda acıklı hikâyesidir içine düştüğü gülünç durumlar.

 

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın 1901’de yazdığı ama sansür sebebiyle 1908 yılında yayımlanabilen Şıpsevdi, yazarın diğer romanlarında da sıkça gördüğümüz alafragalık-züppelik ekseninde ilerlerken, okuyucuya da “Meftun gibi olma” mesajını verir. 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.03.2019

Güzel Ama...

Kitap fena değil ancak içinde cinsellik içeriyor.7 yıl boyunca sansür uygulanmış olan bu kitabı öğretmenimizin isteği üzerine aldık.Kitapta uzun uzun betimlemeler bulunuyor.Abartısız bir şekilde ilk 20 sayfada sinekleri anlattığına şahidim.Uzun betimlemeler canınızı sıkmıyorsa deneyin derim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.