3,5/5 - 14 Kişi Yorum Yap, Kazan!
10,4 TL
16,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 16 Ekim
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Jack London'ın Demir Ökçe'si distopya edebiyatının ilk örneği olarak kabul edilir. Günümüzden yüz yılı aşkın bir zaman önce kaleme aldığı eserinde London, çok eski ama hiç eskimeyen bir hikâyeyi konu edinir. Ezen ve ezilen mücadelesi tüm çıplaklığıyla gözler önündedir. Amerika Birleşik Devletleri'ni pençesine almış olan Oligarşi, namıdiğer Demir Ökçe tüm şiddeti ve gaddarlığıyla emekçilerin üzerine yürümektedir. Tröstler, ekonomik ve siyasi ilişkiler, faşist devlet yapılanması sanki daha o zamandan yirminci yüzyılda insanlığın yaşayacağı acı olayların habercisi gibidir...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%57,1
%14,3
%14,3
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

05.05.2019

İlk Dİstopya

Distopya edebiyatının genellikle gözden kaçırdığı fakat ilk örneği sayılan Demir Ökçe ;ezen ve ezilen mücadelesini tüm yönleriyle gözler önüne seren bir kitap. George Orwell'ın 1984 kitabına ilham kaynağı olmuştur. 1910 lu yıllarda Amerikan işçi sınıfının  gelişen mücadelesini ve onun karşısında güçlenen oligarşiyi yani Demir Ökçe'yi  doğru ve gerçekçi bir bakışla anlatmakta London.

24.04.2019

DEMİR ÖKÇE

Günümüz şartları ile yorumladığında  ne kadar benzerlikler yaşadığımızı ve dünyanın hala nasıl büyük güçler tarafından yönetildiğini gözler önüne seren bir yapıt. Jack London un yıllar sonrası için bile geçerli bir öngörüde bulunarak kurguladığı roman müthiş.Duyarlı herkesin okuması gereken ve bugünlere gelirken nasıl mücadeleler verildiğini gözler önüne seren bir eser.

14.12.2015

Okunmaya değer bir kitap.

Distopya edebiyatının güzel bir örneği olan kitap, insanı farklı bir bakış açısı ile ele alırken aynı oranda da etkiliyor. London´un kaleminin akıcılığı ile bütünleşen hayal gücü, toplum ve toplum düzenini, gerçekçi yaklaşımlar ile dönüşümünü aktarıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız