87,75 TL
Standart Teslimat : 07 Aralık - 10 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bil Bakalım Ne Zaman ? Kitap Açıklaması

 

Çocuğunuzu, çocuklar için özel olarak hazırlanan ansiklopedik bir tarih kitabıyla tanıştırmaya ne dersiniz? Géraldine Maincent'ın Bil Bakalım Ne Zaman? adlı eseri, tam da böyle bir çocuk kitabı. Yazar, bu eserinde geçmişten günümüze kadar yaşanan pek çok olayın ne zaman gerçekleştiğini soru-cevap şeklinde okurlarıyla paylaşıyor. Gelin, 6 yaş ve üzeri okurlara hitap eden bu faydalı eserin özelliklerinden biraz bahsedelim.

 

"Bil Bakalım Ne Zaman?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Géraldine Maincent'ın yazdığı Bil Bakalım Ne Zaman? adlı çocuk kitabı; gündelik yaşam, kişiler ve anıtlar, tarih ve bilim, kültür ve spor gibi konular hakkındaki "Ne zaman?" sorularından oluşuyor. Yazar, her bir soruyu basit ve anlaşılır bir şekilde cevaplıyor. Ayrıca tüm soruların üst kısmında söz konusu olayın gerçekleştiği tarihe yer veriyor. Her sayfasında özel bir çerçeve içine alınan ikişer adet soru ve cevap bulunan eser, toplamda 200'e yakın soru ve cevap içeriyor. Dolu dolu içeriğiyle çocukların tarihle ilgili sorularına cevap verirken aynı zamanda tarihe karşı ilgi ve meraklarını da arttırıyor. Dil ve içerik bakımından çocuklara uygun bir ansiklopedi niteliği taşıyan eser, akıcı ve eğlenceli anlatımı sayesinde merak edilen tarihleri araştırmak için kullanılabilmesinin yanı sıra klasik bir çocuk kitabı gibi de okunabiliyor. Sadece çocukların değil, her yaştan okurun keyifle okuyabileceği eser; kaliteli baskısı ve kullanışlı tasarımıyla okuma deneyimini daha keyifli bir hâle getiriyor. Formunu koruyan özel lastikli tasarımı sayesinde kolay kolay deforme olmayan kitap, kalın kapaklı ve spiralli cildiyle okuma sırasında elde tutmayı ve sayfaları çevirmeyi kolaylaştırıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bil Bakalım Ne Zaman? adlı kitabın her bir bölümünü farklı bir çizerin resimlediğini biliyor muydunuz? Orijinal adı "Dis-Moi! C’était Quand déjà!" olan eser, ilk kez Larousse tarafından özgün dili Fransızca olarak yayımlanır. Orçun Türkay'ın Türkçeleştirdiği eser, Türkiye'de ilk defa 2017 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından basılır. 114 sayfadan oluşan eser; Isabelle Assémat, Judit Frigola, David Raphet ve Laurent Kling'in çizimleriyle renklenir. Ayrıca kitapta, her bölüm için birbirinden güzel rengârenk çıkartmalar bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Géraldine Maincent'ın yazdığı Bil Bakalım Ne Zaman? adlı çocuk kitabını beğendiyseniz Sabine Jourdain'ın Bil Bakalım Dinozorlar!, Anne Royer'nin Bil Bakalım Vücudumuz!, Sophie de Mullenheim'ın Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur?, Élisabeth Marrou'nun Bil Bakalım Bu Nedir? ve Bil Bakalım Nerede?, Isabelle Fougère'in Bil Bakalım Nasıl? ve Bil Bakalım Neden? adlı eserlerini de okuyabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.