Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Bil Bakalım Bu Nedir? Kitap Açıklaması

 

Çocuğunuz gördüğü ya da duyduğu her şeyin ne olduğunu merak ediyor ve size gün içinde onlarca kez "Bu ne?" diye soruyorsa Élisabeth Marrou'nun kaleme aldığı Bil Bakalım Bu Nedir? adlı çocuk kitabıyla bir an önce tanışmalısınız! Yazarın insan vücudu, yeryüzü, bitkiler ve hayvanlar gibi konular hakkındaki yaklaşık 200 sorunun cevabını verdiği bu eser sayesinde çocuğunuzun merak ettiği pek çok şeyi eğlenerek öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Gelin, bu faydalı ve eğlenceli eseri daha yakından inceleyelim.

 

"Bil Bakalım Bu Nedir?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Élisabeth Marrou'nun yazdığı Bil Bakalım Bu Nedir?, ansiklopedi niteliğinde bir çocuk kitabı. Rengârenk resimlerle süslenen kitapta yazar; insan vücudundan yeryüzüne, hayvanlardan bitkilere kadar çeşitli konularda 200'e yakın kavram için "Bu nedir?" sorusunu soruyor ve bu soruları çocukların kolayca anlayabileceği bir şekilde cevaplıyor. Kitap boyunca sade ve anlaşılır bir dil kullanan yazar, direkt olarak minik okurlara hitap ediyor. Böylece okurlarıyla samimi bir bağ kurarak onların yeni bilgiler öğrenme serüvenini daha keyifli hâle getiriyor. Kitaptaki tüm kavramlar, konularına göre ayrılıyor. Bu sayede her bölüm, sadece bir konu hakkındaki kavramlardan oluşuyor. Ayrıca kitabın sonunda aranan kavramların kolayca bulunmasına olanak tanıyan bir dizin bulunuyor. Kitaptaki çıkartmalar ise bu faydalı eseri minik okurlar için daha ilgi çekici kılıyor. Tüm kavramlar için özel olarak hazırlanan çizimler de hem kitabı daha eğlenceli hâle getiriyor hem minik okurların anlatılanları daha iyi kavramasını sağlıyor. Eser, kapsamlı içeriğinin yanı sıra kaliteli baskısı ve kullanışlı tasarımıyla da okurların beğenisini kazanıyor. Karton kapaklı cildiyle yıpranmalara karşı dayanıklılık kazanırken spiralli yapısıyla okuma sırasında pratiklik sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bil Bakalım Bu Nedir? adlı eserin çocuklara yönelik eğlenceli ansiklopedilerden oluşan Bil Bakalım serisinde yer aldığını biliyor muydunuz? Orijinal adı "Dis-moi! C'est quoi?" olan ve Denis Cauquetoux tarafından resimlenen eser, özgün dili Fransızca olarak ilk kez 2013 yılında Larousse tarafından yayımlanır. 2015 yılında Yalçın Varnalı tarafından tercüme edilerek Türkçeye kazandırılır ve Yapı Kredi Yayınları aracılığıyla basılarak Türkiye'deki okurlarla buluşturulur. 110 sayfadan oluşan eser, 6 yaş ve üzeri okurlara hitap eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bil Bakalım Bu Nedir? adlı çocuk kitabını beğendiyseniz Élisabeth Marrou'nun aynı seride yer alan Bil Bakalım Nerede? adlı eserini de okuyabilirsiniz. Ayrıca Sophie de Mullenheim'ın Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur?, Geraldine Maincent'ın Bil Bakalım Ne Zaman?, Isabelle Fougère'in Bil Bakalım Nasıl? ve Anne Royer'nin Bil Bakalım Vücudumuz! adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.