Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur? Kitap Açıklaması

 

Sağlıklı büyüyen her çocuk soru sorar... Anne, yağmur nasıl oluşur? Baba, rüya nedir? Diş neden oluşur, vücudumuz nasıl çalışır, gezegen nedir?.. Sorulara yanıt bulunsa da onların anlayacağı şekilde anlatmak kolay olmayabilir. İşte, Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur? adlı kitabın sizi çıkmazdan kurtardığı ve çocuğunuzu yeni bilgiler öğrenmek için teşvik ettiği mucizevi süreç o an başlar! Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur?, Fransız yazar Sophie de Mullenheim tarafından kaleme alınır. Soruları hiç bitmeyen çocuklar ve onlara yanıt vermekte zorlanan ebeveynler için harika bir ansiklopedi... Gelin, bu faydalı esere daha yakından bakalım.

 

"Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuklar sordukları sorulara ışık hızında yanıt almaya bayılıyor, merak ettikleri anda cevap bulmak istiyorlar. Hele bir de ellerinin altında renkli resimlerle dolu açıklayıcı ve merak uyandırıcı yazıların olduğu bir kitap varsa değmeyin keyiflerine! Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur? kitabı, yazar Sophie de Mullenheim tarafından çocukların ihtiyaç duyduğu bilgileri kısa cümleler ve anlaşılır ifadelerle onların ilgisine sunuyor. Dört ana konu çerçevesinde 200'e yakın soru ve cevabın olduğu kitap; gündelik hayat içerisinde yetişkinlerin dikkatinden kaçsa da çocuklar için büyük öneme sahip "Bilgisayar oyunları nasıl yapılır?", "Morluk nasıl oluşur?", "Güneş nedir?" gibi durumsal ve kavramsal sorulara yanıtlar sunuyor. Eser; kapak tasarımından resimlerine, rahatça açılmasını sağlayan spiralli yapısından yapışkanlı çıkartmalarına kadar çocukların beğenisini kazanacak detaylarla tasarlanıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan Sophie de Mullenheim imzalı Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur? adlı eser 2017 senesinde ilk baskısını yapar. Fransızcadan Türkçeye Orçun Türkay tarafından çevrilen ve editörlüğünü Korkut Erdur'un yaptığı eserin çizimleri dört ayrı konu başlığı ve dört ayrı illüstratör tarafından yapılır. 6 yaş ve üzeri çocukların iyi vakit geçirirken bilgi sahibi olacağı kitap, 110 sayfadan oluşur. 20 yıldır 3-18 yaş aralığındaki bireyler için yazan Sophie de Mullenheim, eserlerinde küçükken merak duyduğu sorulara yer verir. Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur? adlı kitapta; doğa, insan bedeni, gündelik yaşam, bilim ve teknoloji başlıklarıyla ayrılan dört ana bölüm, renkli resimli çıkartmalar ve alfabetik sıralı dizin bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bil Bakalım Nedir ve Nasıl Oluşur? adlı kitapla birlikte çocukların gelişimlerini desteklemek ve sorularına anlayacakları şekilde yanıt aramak istiyorsanız serinin diğer kitaplarından Geraldine Maincent imzalı Bil Bakalım Ne Zaman? ve Isabelle Fougere tarafından kaleme alınan Bil Bakalım Nasıl? kitaplarını inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.