4,5/5 - 47 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,4 TL
24,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Tolkien’in yayımlanmayan metinlerinden derlenerek başlı başına bir kitap haline getirilen Beren ile Luthien’in destansı hikayesi Hobbit, Yüzüklerin Efendisi, Silmarillion ve Tolkien’in yarattığı Elfler, İnsanlar, Orklar ve Cücelerle dolu Orta Dünya hayranlarını bir kez daha bir araya getirecek.

J.R.R. Tolkien’in İlk Çağ’daki destanları ve mitleri anlattığı Silmarillion’ın gelişiminde büyük bir rol oynayan Beren ile Luthien’in hikayesinin yazım sürecinde pek çok detay değişse de gölgelenen aşkları hep baki kaldı: Beren ölümlü bir İnsandı, Luthien ise ölümsüz bir Elf. Önemli bir Elf beyi olan babası, kızının Beren’le olmasına karşıydı ve eğer Luthien’le evlenmek istiyorsa Beren imkansız bir görevi yerine getirmek zorundaydı. Beren, Luthien ile birlikte kötülerin en kötüsü, Kara Düşman, Morgoth olarak da bilinen Melkor’dan en değerli mücevher Silmarili çalmaya çalışacaktı.

Bu kitapta Christopher Tolkien, Beren ile Luthien’in hikayesinin ilk yazıldığı tarihten, Silmarillion’daki haline kadar geçen süreci adım adım ele alıp Orta Dünya’nın en önemli aşk hikayesine nasıl dönüştüğünü, bu evrende giderek nasıl daha büyük bir yer kapladığını gözler önüne seriyor. Bunu yaparken de babasının kelimelerine dokunmadan, orijinal hallerini koruyarak destanın hem manzum hem de mensur biçimlerini ilk kez birlikte yayımlıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%63,8
%31,9
%4,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.10.2019

Beren ile Luthien

okumaya değer

01.09.2019

Beren ile Luthien

Fantastik romanları seven herkesin okuyabileceği ve zevk alabileceği, kendine yeten bir hikayeye sahip standart bir bağımsız fantezi romanı biçimi ile karşı karşıyayız. Beren ve Lúthien kesinlikle ilk kez Tolkien'i okuyacak olanlar için uygun değil, “Hobbit”, “Yüzüklerin Efendisi” ve “Silmarillion” u okumuş olanlar için daha bir anlamlı olacaktır. Beren ve Lúthien beklediğinizden daha fazlası. Günümüzde bir fantastik roman için belirlenen sınırları aşan ve normatif bir aşk öyküsü. Her ikisinin de az ya da çok olmadığı, ikisinin de birbirini kurtardığı bir masal. Bu hikayenin beni nereye götüreceğine gerçekten çok şaşırdım ve bundan çok memnun oldum. Hikayelerini keşfetmekten ve denemelerini dinlemekten keyif aldım. Kitabı okurken beynimin düşünmeye devam ettiği tek şey "Bu bir belgesel değil mi?" oldu.

16.08.2019

Farklı bir bakış

Bu kitaptaki hali Tolkien'in olayı kurgulama sürecini güzelce gözler önüne seriyor. Silmarillion'daki halini bildiğimden, buradaki şekli değişim ve kurgulanma aşamalarını daha iyi görmemi sağladı. Ama hikayenin özü korunmuş sonrasında.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız