4,5/5 - 54 Kişi Yorum Yap
14,4 TL
24,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 - 29 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Beren ile Lúthien

Tolkien’ların edebiyat dünyasına kazandırdığı son eser Beren ile Lúthien, okurlarını Orta Dünya’nın masalsı atmosferine geri çağırıyor. Orta Dünya Evreni’nin yaratıcısı John Ronald Reuel Tolkien’ın oğlu Christopher Tolkien tarafından derlenen eser, yazarın Kadim Günler’in Üç Büyük Öyküsü olarak tanımladığı ikinci hikayeyi oluşturuyor.  

Ağustos 2019’da okurlarıyla buluşan Beren ile Lúthien, epik bir aşk hikayesini konu alıyor. J.R.R Tolkien’ın ömrünün son yıllarında oluşturduğu hikaye, oğlu Christopher Tolkien tarafından ustalıkla bir araya getiriliyor. 

Beren ile Lúthien, yazarının oluşturduğu alternatif versiyonları da bulundurması nedeniyle bütünsel olmayan bir akışa sahip. Bu nedenle kitap, oğlu Christopher Tolkien’ın da notlarıyla J.R.R. Tolkien’ın hayal dünyasını geniş bir perspektifle ele alıyor. Beren ile Lúthien’i okurken, lirik bir destanın yanı sıra Orta Dünya’nın kurgusal düzlemlerini de inceleme fırsatı bulacaksınız. 

Kadim Günler’in Büyük Aşkına Tanıklık Etmek için Geç Kalmayın!

Ön sözünde yer alan bilgide Tolkien’ların son eseri olduğu açıklanan Beren ile Lúthien, Orta Dünya’ya Hurin’in Çocukları’ndan sonra yeni bir soluk katıyor. Kitap, okurları Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılan zamanın 6 bin 500 yıl öncesine götürüyor.

Bir insan ve bir elf arasında geçen aşkı konu edinen Beren ile Lúthien, Silmarillion hikayesinin temelini oluşturuyor. Ancak kitap, Kadim Günler’in ilk hikayesi olan Hurin’in Çocukları’ndan farklı olarak Silmarillion öncesini anlatıyor. Ayrıca Beren ile Lúthien’in aşkı, Yüzüklerin Efendisi serisinde yer alan Aragorn ve Arwen'in hikayesine de kaynaklık ediyor.

Kitapta Beren, babası ve yakınları Morgoth’un askerleri tarafından öldürüldükten sonra yalnız başına mücadele eden bir adam olarak anlatılıyor. İntikam almak amacıyla orkların peşinden giden ve onların şefini öldüren Beren’in, üzerine bir düşman ordusu gönderiliyor. Beren, bu durumdan kurtulmak için elf diyarına sığınmak durumunda kalıyor. Burada Kral Thingol’ün kızı Lúthien’i görüyor ve ona ilk görüşte aşık oluyor. Sonrasında ise ona kavuşmak için önüne çıkan tüm zorlukları aşmak adına bir maceraya atılıyor. 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

J.R.R. Tolkien’in sınırsız dünyası, bir tık uzağınızda! Eğer Kadim Günler’in Üç Büyük Öyküsü’nden biri olan Beren ile Lúthien’i kitaplığınıza hala eklemediyseniz hemen şimdi sepetinize ekleyin. Orta Dünya’nın dilden dile aktarılan ölümsüz aşkını, tüm lirizmi ve macerasıyla siz de dolu dizgin yaşayın!

 

 

Puanlamalar

%57,4
%38,9
%3,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.11.2019

Sürükleyici

Zevkle okunan fantastik roman

08.10.2019

Beren ile Luthien

okumaya değer

01.09.2019

Beren ile Luthien

Fantastik romanları seven herkesin okuyabileceği ve zevk alabileceği, kendine yeten bir hikayeye sahip standart bir bağımsız fantezi romanı biçimi ile karşı karşıyayız. Beren ve Lúthien kesinlikle ilk kez Tolkien'i okuyacak olanlar için uygun değil, “Hobbit”, “Yüzüklerin Efendisi” ve “Silmarillion” u okumuş olanlar için daha bir anlamlı olacaktır. Beren ve Lúthien beklediğinizden daha fazlası. Günümüzde bir fantastik roman için belirlenen sınırları aşan ve normatif bir aşk öyküsü. Her ikisinin de az ya da çok olmadığı, ikisinin de birbirini kurtardığı bir masal. Bu hikayenin beni nereye götüreceğine gerçekten çok şaşırdım ve bundan çok memnun oldum. Hikayelerini keşfetmekten ve denemelerini dinlemekten keyif aldım. Kitabı okurken beynimin düşünmeye devam ettiği tek şey "Bu bir belgesel değil mi?" oldu.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız