3,5/5 - 16 Kişi Yorum Yap
13,2 TL
22,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 25 Eylül
Standart Teslimat : 26 - 02 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Gurur ve Önyargı'nın iki yılda 4 binden fazla satan yazarından ve çevirmeninden.

Kırk iki yıllık gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla İngiliz edebiyat tarihinin bir kült romancısı olmayı başardı. Eserlerinde güçlü kadın karakterleri başkahramanlar olarak yer aldı. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı ele alır. Bu romanda da Jane Austen'ın derin gözlemi, zarif üslubu ve ince ironisi eserin konusu kadar dikkat çekicidir.
(Tanıtım Yazısından)

Jane Austen (1775-1817): Kırk iki yıllık gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla İngiliz edebiyat tarihinin bir kült romancısı olmayı başardı. Eserlerinde güçlü kadın karakterleri başkahramanlar olarak yer aldı. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı ele alır. Bu romanda da Jane Austen'ın derin gözlemi, zarif üslubu ve ince ironisi eserin konusu kadar dikkat çekicidir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 247

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Austen’ın diğer eserlerinde olduğu gibi bu romanın olay örgüsü de evlilik üzerine kuruludur: Baş kahramanların hepsi sonunda arzu ettikleri kişilere kavuşurlar. Her ne kadar bu tespit önemli olsa da, Austen’ın anlatımının sağladığı asıl tatmin burada yatmaz. Romanın merkezindeki iki kız kardeş Elinor ve Marianne, romanın orijinal adına çok uygun düşüyor olabilir fakat daimi özellikleri olarak basit bir şekilde akıl ve tutkuyla özdeşleştirilmeleri acelecilik olacaktır..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%37,5
%37,5
%12,5
%12,5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.10.2019

araştırılmalı

Yorumlara bakarak inceleyeceğim bir kitap, çevirisinin iyi olmadığından bahsetmişler

26.04.2019

ruh emici

bilemiyorum normal şartlarda Jane Austin a karşı bir tutkum var fakat bilinmeyen bir nedenle bitsin diye yalvardım resmen

23.02.2016

aile bağları

Söylenilen gibi: aile bağlarının en iyi anlatıldığı kitap. Çeviriyi beğendim. Sanırım 6. baskısını okuduğum için diğer arkadaşların çeviriyle ilgili olumsuz düşüncelerine katılamayacağım. Klasikler dizisinden bir kitap için okuyun diyemiyorum, tabi ki okumalısınız..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.