4,5/5 - 89 Kişi Yorum Yap, Kazan!
13,0 TL
20,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Ekim
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Jane Austen (1775-1817): Sadece kırk iki yıllık, gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla "roman tarihinin ilk büyük (ve sahici) kültü" olmayı başaran bir 19. yüzyıl romancısıdır. Sayısız TV ve sinema uyarlamalarının yanısıra tüm "satış / okunma" anketlerinin de gösterdiği üzere, yazarın 1813'de yayınlanan ikinci romanı Gurur ve Önyargı tüm zamanların en sevilen romanlarının başında gelir. Bu da, sanırız, Austen'in, dünyanın pek çok yerinde geleneklerin kadına biçtiği "en iyi gelecek" rolüyle kadınların aşklarını seçme hakkı arasındaki gerilimi "mizah, zeka ve sevecenlik"le yansıtmasından kaynaklanmaktadır.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2006


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 311

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Gurur ve Önyargı bulmacası
Ayşe'nin Kitap Kulübü
Jane Austen'ın ünlü romanı Gurur ve Önyargı'dan esinlenen Ayşe'nin Kitap Kulübü'nün hazırladığı bulmacada Mr. Darcy'nin yıllık gelirinden Mr. Collins'in kiminle evlendiğine kadar birçok sorunun cevabını keşfedeceksiniz!.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

1001 Kitap'tan 1'i

Gurur ve Önyargı, Jane Austen’in hayattayken basılan dört romanından ikincisidir. O dönemde olduğu kadar şimdi de birçok kişi tarafından okunan Austen’in bu aşk romanı, hiç tartışmasız İngiliz edebiyatının en kalıcı popüler klasiklerinden biridir. Keskin bir zekayla ve enfes karakter tasvirleriyle yazılmış olan Gurur ve Önyargı, cahil anne, kayıtsız baba ve anne Bennett’in hepsinin de evlendiğini görmeyi çok istediği beş çok farklı kız çocuktan oluşan Bennett ailesinin hikâyesini anlatır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%74,2
%16,9
%4,5
%3,4
%1,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.08.2019

Jane Austen işte

Tekrar tekrar okumak istediğim başucu kitabım. Klişe bir aşk romanı diyemezsiniz, Jane Austen'ın akıcı ama naif diliyle yazılmış, ayrıntıları kaçırmayan ama okuyucuyu da sıkmayan tarzıyla efsaneleşiyor kitap.İş bankası kültür yayınları da bu kitabın en iyi çevirisi bence, hakkını veriyor.

18.04.2019

Aşk ve Gurur ya da

Kadının birey sayılmak için savaş verdiği, kız çocuklarının babasından miras alamadığı için geçinebilmek için maddi geliri olan biriyle evlenmekten başka çaresinin olmadığı, hatta kadının yazar olmasının ailesine leke getirdiğinin düşünüldüğü için kadınların erkek adlarıyla kitaplarını bastırabildiği dönemlerde, bir başka önyargıyı kırarak yazma cesaretini gösterir Jane Austen. Oldukça sade bir dille, dönemin yaşam koşullarından eğlencelerine kadın erkek ilişkilerinden kadın haklarına kadar pek çok konuda detaylar görürsünüz Gurur ve Önyargı'da. Bugün dahi okurken Mr Darcy ile Elizabeth'in arasındaki çekişmeler heyecanlandırır sizi. Ve hayal kırıklığı yaşadığı gerçek aşkına inat, imzası haline gelmiş hep mutlu sonlar vardır kitaplarında Jane Austen'ın.. Keyifli okumalar dilerim.

10.02.2019

Gurur ve Önyargı

Gurur ve önyargı kitabı aslında insanların birçok ders alabileceği, iki kişinin arasındaki en büyük engellerin aslında o iki kişi olduğunu gösteren muhteşem bir klasiktir.Ve her kitap için olduğu gibi bu kitapta herkes tarafından doğru anlaşılamaz.Fakat insanların aynı eserlerden farklı sonuçlar çıkarmaları eserin kendisinden çok kişinin kendisiyle ilgilidir.Kendinizle ilgili daha çok şey öğrenmek için okumanız gereken bir kitap..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız