Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gurur ve Önyargı - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Gurur ve Önyargı - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Gurur ve Önyargı - Hasan Ali Yücel Klasikleri

9/10 - 63 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Hamdi Koç
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Jane Austen (1775-1817): Sadece kırk iki yıllık, gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla "roman tarihinin ilk büyük (ve sahici) kültü" olmayı başaran bir 19. yüzyıl romancısıdır. Sayısız TV ve sinema uyarlamalarının yanısıra tüm "satış / okunma" anketlerinin de gösterdiği üzere, yazarın 1813'de yayınlanan ikinci romanı Gurur ve Önyargı tüm zamanların en sevilen romanlarının başında gelir. Bu da, sanırız, Austen'in, dünyanın pek çok yerinde geleneklerin kadına biçtiği "en iyi gelecek" rolüyle kadınların aşklarını seçme hakkı arasındaki gerilimi "mizah, zeka ve sevecenlik"le yansıtmasından kaynaklanmaktadır.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2006


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 311

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 408

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754587029

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Gurur ve Önyargı bulmacası
Ayşe'nin Kitap Kulübü
Jane Austen'ın ünlü romanı Gurur ve Önyargı'dan esinlenen Ayşe'nin Kitap Kulübü'nün hazırladığı bulmacada Mr. Darcy'nin yıllık gelirinden Mr. Collins'in kiminle evlendiğine kadar birçok sorunun cevabını keşfedeceksiniz!.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

1001 Kitap'tan 1'i

Gurur ve Önyargı, Jane Austen’in hayattayken basılan dört romanından ikincisidir. O dönemde olduğu kadar şimdi de birçok kişi tarafından okunan Austen’in bu aşk romanı, hiç tartışmasız İngiliz edebiyatının en kalıcı popüler klasiklerinden biridir. Keskin bir zekayla ve enfes karakter tasvirleriyle yazılmış olan Gurur ve Önyargı, cahil anne, kayıtsız baba ve anne Bennett’in hepsinin de evlendiğini görmeyi çok istediği beş çok farklı kız çocuktan oluşan Bennett ailesinin hikâyesini anlatır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Becoming jane

Jane Austen´ın hayatının mutlu versiyonu gibi olduğu söylenir bu kitap için.  Filmindeki  sahneleri, Jane Austen´ın hayatını konu alan ´´Becoming Jane´´de ki sahnelere benzer.

Gurur ve ön yargı

Güzel bir roman ama bunların  klasik başyapıtlar  arasında yer alması biraz gurur,bizim memleketin şaheserlerinin  o sıralarda yer bulmaması  ön yargı!

Sürükleyici

Jane Austen´ın okuduğum ilk kitabı ve son olmayacağına eminim. Anlatımı çok sade ve sürükleyici. Karakterler öyle güzel işleniyor ki bir süre sonra o karakterleri çok yakından tanıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Ayrıca bu romandan çıkartacağımız çok ders var.

Basım kalitesine gelince; İş Bankası Kültür yayınlarının kalitesi elbette tartışılmaz, kapak tasarımının sade oluşu da kişisel zevkim doğrultusunda. Kesinlikle kütüphanenizde olması gereken bir kitap.