Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Northanger Manastırı - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

 


Jane Austen (1775-1817): Kırk iki yıllık sade ve gözden uzak yaşantısına karşın yazdıklarıyla İngiliz edebiyat tarihinin bir kült romancısı olmayı başardı.

Eserlerinde sıradan insanların gündelik yaşamını derin bir gözlem gücüyle ele aldı. Taşra hayatını, genç kız masumiyetini ve aile değerlerini zarif olduğu kadar ironik üslubuyla işledi. Güçlü kadın karakterlerin başrolü oynadığı romanlarının tümü sinemaya uyarlandı.
Northanger Manastırı Jane Austen'ın yayımlanmak üzere tamamladığı ilk romanıdır. Yapısal sağlamlığıyla çağdaş eleştirmenlerin de hayranlığını kazanan eser yazarın ölümünden sonra 1817 yılında yayımlandı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.09.2021

Okunması gereken bir kitap

Austen’in diğer eserlerinden biraz farklı ama okunmaya değer

13.02.2021

Sevimli bir Jane Austen romanı

Jane austen imzası haline gelmiş, kitaplarının yüzyıllar sonra bile tutkuyla sevilmesini sağlayan hazırcevap karakterleri ve toplumun( o toplumu olusturan kişilerle birlikte) eğlenceli hicvi bu kitapta da bolca kullanmış. Jane Austen ın ilk romanlarından olan Northanger başlamak için doğru roman değil (gurur ve önyargıyı denemelisiniz bence ilk Austen tecrübesi için)Bu kitap daha çok Austen seven ve doyamayan, bu eğlenceli ve zekice yazılmıs aşk hikayelerinden bir tane daha isteyenlere önerebileceğim bir kitap

20.02.2014

Jane Austen bu değil!

İlk kez Jane Austen okuyan biri için Northanger Manastırı iyi bir başlangıç olmamış bence. Bildiğim kadarıyla yazarın ilk eserlerinden, yani fikirlerinize katılıyorum acemilik dönemi eseri olarak değerlendirmek mümkün. Bu yüzden size Jane Austen´i sevmek için bir şans olarak Aşk ve Gurur(Gurur ve Önyargı) ´yı şiddetle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.