4/5 - 15 Kişi Yorum Yap
13,3 TL
19,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ünlü bir fizikçi olan Sir Claude Avory savunma sanayi alanında çok önemli bir formül üretir. Ancak aile fertlerinin bu formülü çalacağından şüphe etmektedir. Duruma açıklık getirmesi için ünlü dedektif Hercule Poirot'yu malikânesine davet eder. Bu arada Sir Avory tüm aile fertlerini de çağırmıştır. Yemek sonrası kütüphanede bir yandan kahvesini yudumlarken bir yandan da onlarla sohbet edecektir. Çünkü formülün akrabaları tarafından çalındığını anlamıştır. Uşağına gizlice kapıyı kilitlemesini emreder,  misafirlerine de ışıkların kısa bir süreliğine kapatılacağını ve formülü çalan kişinin kâğıdı sehpanın üzerine koymasını söyler. Ancak ışıklar yandığında misafirler kendilerini hiç de beklemedikleri bir manzaranın içinde bulurlar; ortada boş bir zarf ve bir ceset vardır. Poirot malikâneye ulaştığında Sir Avory'nin cansız bedeniyle karşılaşır. Şimdi her şey ünlü dedektifin keskin zekâsına, müthiş dikkatine ve eşsiz gözlemine kalmıştır... "Poirot... tıpkı sade bir kahve gibi canlandırıp ilham veriyor. Acı Kahve, Christie hikâyelerine yapılmış hoş bir katkı." 

-Publishers Weekly

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%33,3
%60
%6,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.07.2013

1597534862

Katil hemen belli oluyor bu da okumayı gereksiz ve heyecansız hale getiriyor. Acı Kahve tiyatro eseridir ve hep öyle kalsın. Romana çevrilmesi olmamış.

09.06.2006

Kahve

Sir Claud Amory evdekilerden birinin son buluşunu çalmasından kuşkulanıyor ve Poirot´u çağırıyor. Poirot Hastings´le birlikte gidiyor. Onlar gitmeden önce Sir Amory ölüyor ve formül de kayıp. Evde bir çok şüpheli kişi var. Poirot olayları araştırmaya başlıyor.

16.07.2004

okumak için acele etmenize gerek yok

Okumak için acele etmenize gerek olmayan bir A.Christie romanı. Klasik bir cinayet, klasik bir sebep ve başından beri tahmin edebildiğiniz bir katil.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız