Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Roger Ackroyd Cinayeti Kitap Açıklaması

 

King’s Abbot köyündeki sakin yaşam bir anda altüst olur. Dul bir kadının şüpheli ölümü asılsız dedikodulara yol açar. Köy, kadının ilk kocasını öldürdüğü, bu yüzden şantaj kurbanı olduğu ve Roger Ackroyd’la gizlice nişanlandığı söylentileriyle çalkalanmaktadır. Ackroyd cinayete kurban gidince tüm şüpheler ev halkına odaklanır. Emekliye ayrılan ve sakız kabağı yetiştirmek için King’s Abbot köyüne yerleşen Hercule Poirot, istemeden de olsa cinayeti incelemeye başlar ve şeytani bir zekâya sahip katili yakalamaya çalışır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Bütün dedektiflik romanlarında beklenmedik dönemeçler vardır ama Christie’nin geniş külliyatının başyapıtı olan bu kitap, şaşırtıcı sonuç bölümünde türün bazı temel prensiplerine geri dönerek hepsini gölgede bırakır. Bu roman Christie’ye ününü kazandıran pek çok bileşeni içinde barındırır: Birkaç ceset, bir kır evi dekoru, küçük bir şüpheli grubu ve burma bıyıklı Belçikalı dedektif Hercule Poirot. Köyün doktoru Sheppard’ın anlattığına göre, Roger Ackroyd’u kimin öldürdüğü konusunda olasılık bolluğu vardır: Hizmetçi mi, emekli binbaşı mı, Ackroyd’un üvey oğlu mu yoksa etrafta gizlendiği görülen gizemli bir yabancı mı? .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.01.2021

sürükleyici

Başladıktan sonra bir an önce bitirmek ,bir de katili bilerek 2. kez okumak istediğim bir kitap.

09.11.2020

Roger Ackroyd

Güzele benziyor, bir Agatha Christie hayranı olarak okumayı düşündüğüm kitaplardan biri...

13.04.2020

güzel

Agathanın en güzel üçüncü kitabı bence. on küçük zenci ve doğu ekspresinde cinayetten sonra. kurgusu ve gelişimi gerçekten takdire şayan.pişman olmazsınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.