Sinem Özen Canbolat

Sinem Özen Canbolat

Sinem Özen Canbolat Kimdir?

2010 yılında mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Programı sonrasında 2016-2018 yılları arasında Tavistock Kliniği Bebek Gözlem Grubu çalışmasını tamamlamıştır. Bebeğin doğum ve doğum öncesi dönemine ait zor deneyimlerini iyileştirme konusunda yeni yaklaşımları barındıran ve İngiltere Conscious Embodiment Trainings (CET) ’de Mathew Appleton ve Jenni Meyer tarafından yürütülen Integrative Baby Therapy Training (Bütünleyici Bebek Terapisi Eğitimi) ile 0-3 yaş erken çocukluk dönemi ruh sağlığı alanında bilgi ve deneyimini arttırmaya devam etmektedir.

İki çocuk annesi Canbolat, bağlanma, ebeveyn-bebek ilişkisi, gelişimin takibi ve desteklenmesi, günlük düzen, uyku döngüsü ve bağlanma temelli kendi kendine uykuya dalma becerisi gibi 0-3 yaş erken çocukluk dönemi bebek ruh sağlığı konuları üzerine uzmanlaşmıştır. Türkiye’de devlet kütüphanelerine de alınmış olan “Bebeğimle Oynuyorum” adı altındaki kitabı 2019 Ocak itibari ile İngilizce diline de çevrilmiştir ve e-kitap formatındaki yayını tüm dünyada ulaşılabilir durumdadır.

Canbolat’ın,0-3 yaş erken çocukluk dönemine yönelik bireysel danışmanlıklarının, atölye çalışmalarının ve İstanbul Üniversitesi AUZEF kapsamında ebeveynlere yönelik hazırlanmış olan eğitim programındaki koordinatörlüğünün yanı sıra Bebek Ruh Sağlığı Derneği’ndeki aktif üyelik görevi bulunmaktadır.

 

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
2 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.