idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (7)
  • Soru ve Cevap (0)

Sevginin çocuk psikolojisini ne denli etkilediğini farklı bir bakış açısı ve hikâyeyle öğrenebileceğiniz bir kitap sizi bekliyor desek? Üretkenliği ve özgün anlatımıyla ün kazanan Stefan Zweig'ın Yakıcı Sır adlı eseri baş ucu kitabınız olmaya aday! Saf duygulara sahip bir çocuğun yetişkinlerin çıkarlarına alet olmasını ve yıpranmasını konu alırken okuyucuyu da derinden etkiler. Gelin, yediden yetmişe herkesin okuyabileceği bu öyküde sizleri nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Yakıcı Sır" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir çocuğun dilinden hikâyesini anlatan ve onun hislerini yansıtan Stefan Zweig, gerek üslubu gerek de konusuyla tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir kitaba imza atıyor. Toplamda 96 sayfadan oluşan Yakıcı Sır, ayıracağınız kısa vakte karşılık keyifli bir hikâye sunuyor. Eser, on iki yaşındaki Edgar'ın annesiyle birlikte tatile çıkmasıyla başlıyor. Bu tatil, Avusturya Alpleri'nde dinlenmeye giden anne ile oğlu için bir dönüm noktası oluyor. Son derece çapkın olan Baron Otoo von Strenfelt de aynı yere tatil yapmaya geliyor. Baron, Edgar'ın annesini görüyor ve gördüğü anda onu elde etmek için uğraşmaya başlıyor. Onun kalbine giden yolu açabilmek için Edgar'ın saf ve temiz duygularını kullanıyor. Yalandan gördüğü sevgi ve ilgi ise Edgar'ın hiç olmadığı kadar mutlu olmasına sebep oluyor. Yakıcı Sır, Edgar'ın hisleri ve etkileyici sonuyla unutamayacağınız bir hikâyeye dönüşüyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yakıcı Sır eserinin Stefan Zweig'ın ölümünden sonra yayımlandığını biliyor muydunuz? Dönemin sıkıntılarından kurtulamayacağı düşüncesine kapılan Zweig, hayatına son verir ve bu eserini yayımlama fırsatı bulamaz. Kitap 1913 yılında yazılmış olmasına rağmen 1945 yılında okuyucuyla buluşur. Yayımlandığı günden itibaren büyük ilgi görür ve dünya çapında bilinen bir kitap hâline gelir. Eserlerinde insan ilişkilerine ve âşıklara sıklıkla yer veren yazar bu eserinde bir çocuğun temiz duygularına ve yetişkinlerin kirli dünyasına değinir. Bu yönüyle oldukça dikkat çeker ve birçok dilde çevirisi yapılır. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarının Modern Klasikler Dizisi'nde yer alan Yakıcı Sır, ilk kez 2015 yılında yayımlanır. İlknur İgan'ın Almanca aslından gerçekleştirdiği çeviriyle okuyucu kitlesini genişletir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Alman edebiyatının en üretken yazarı Stefan Zweig'ın Yakıcı Sır kitabını severek okuduysanız hayatın içinde gizlenmiş bilgeliği anlatan Bir Zanaatla Beklenmedik Karşılaşma, tarihten ilham alan ve bir ressam ile Yahudi genç bir kızın dostluğunu konu edinen Hayatın Mucizeleri ve iki âşığın Birinci Dünya Savaşı'nın patlak vermesiyle ayrı düşmelerinin hikâyesini bulacağınız Clarissa, Zweig'a olan hayranlığınızın artmasına yardımcı olacak.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stefan Zweig
Çevirmen:İlknur İgan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.