idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Dünyaca ünlü yazarlar Balzac, Dickens ve Dostoyevski'nin hayatlarına Stefan Zweig'ın gözünden tanıklık etmek ister misiniz? Duayen yazarların yaşamını aktaran ve yine onların metinleri karşısında daha bilinçli bir okuma deneyimine katkı sağlayan bu eseri çok seveceğinizi düşünüyoruz. Gelin, biyografi türündeki bu kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Üç Büyük Usta" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yazarların hayatındaki önemli olayları, eğitimlerini, hobilerini ve yaşam biçimlerini bilmek okurlarının bakış açısını şekillendiriyor. Bunun değerini bilen Stefan Zweig, Üç Büyük Usta'da Balzac, Dickens ve Dostoyevski'nin yaşamlarına ışık tutuyor. Değerli yazarların eserlerinden alıntılara da yer veren Stefan Zweig; bu örnekler üzerinden "Hangi yazar, hangi konuları işlemekten hoşlanır?", "Yazarlar karakterleri ve olayları kurgularken hangi duygularla harekete geçer?" gibi sorulara cevap arıyor. Ayrıca bu yazarların eserlerini hangi ruh hâliyle meydana getirdiğine de değiniyor. Oldukça eğlenceli bir üslup kullanan yazar, Üç Büyük Usta'da biyografik eserleri tekdüze anlatımından çıkarmayı başarıyor. Böylece kitap, bir roman edasıyla akıcı ve sürükleyici bir şekilde ilerliyor. Eser, yazarların duygu ve düşüncelerini daha doğru anlamak konusunda da fayda sağlıyor. Okurken âdeta Balzac, Dickens ve Dostoyevski'nin yaşadığı döneme gideceğiniz bu kitaba mutlaka şans vermelisiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Viyanalı yazar Stefan Zweig'in 1920-1930 yılları arasında edebiyat kariyerinin zirvesinde olduğunu ve dönemin en popüler yazarlarından biri olduğunu biliyor muydunuz? Almanca kaleme alınan ve çok okunanlar arasında yer alan eserleri, aynı zamanda en çok tercüme edilen edebî metinler arasında da yer alır. Ana dili Almanca dışında İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Latince ve Yunanca öğrenir. Küçük yaşlardan itibaren aldığı dil eğitimleri ve pek çok ülkeye seyahat etmesi, onun üretken bir yazarlık hayatı edinmesine etki eder. Bunun yanında eserlerindeki felsefi yön, 1904 yılında "Hippolyte Taine Felsefesi" üzerine yazığı teziyle tamamladığı Viyana Üniversitesi Felsefe Bölümü'ndeki doktora eğitiminden gelir. Yazarın Üç Büyük Usta kitabı 228 sayfadan oluşur. 2004 yılında Almanca aslından Nafer Ermiş'in çevirisi ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1881 doğumlu Stefan Zweig'in 1900-1942 yılları arasında tam 63 kitabı yayınlanır. Bunların 36 tanesinin ise Türkçeye çevirisi bulunur. Yazarın Üç Büyük Usta kitabını beğendiyseniz çok satanlar arasında yer alan SatrançOlağanüstü Bir GeceBir Çöküşün ÖyküsüBilinmeyen Bir Kadının MektubuVicdan Zorbalığa Karşı ya da Castello Calvin'eBrezilya - Geleceğin Ülkesi - Modern Klasikler 166 ve Mecburiyet'i de gözden geçirebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stefan Zweig
Çevirmen:Nafer Ermiş

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.