idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (7)
  • Soru ve Cevap (0)

Zaman yolculuğu ile ilgili olasılıklar ortaya atıldığında çoğu insanın aklına geçmişe gitmek gelir, peki ya gelecek? Yüzyıllar sonrasına yapılabilecek bir seyahati ve varacağınız ilginç yaşamı düşlediğiniz oldu mu hiç? Bilim kurgu denince akla ilk gelen isimlerden olan Isaac Asimov'un kaleme aldığı Sonsuzluğun Sonu adlı kitap, okuyucularına âdeta macera dolu bir edebî şölen sunuyor. Asimov'un; zaman, aşk, gerçeklik üzerine yazdığı çağdaş bilim kurgunun en sevilen kitaplarından olan Sonsuzluğun Sonu adlı eserini detaylarıyla inceleyelim.

 

"Sonsuzluğun Sonu" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bilim kurgu türünün en iyi kurgulanmış kitaplarının arasında yer alan Sonsuzluğun Sonu, sürükleyici anlatımı ve olay örgüsü ile okuyucuların ellerinden bir an olsun düşürmek istemeyecekleri bir seyirde devam ediyor. Olaylar, 24. yüzyılda yaşayan Mallansohn adındaki mucidin zaman makinesi icat etmesi ile başlıyor. Olaylar, zaman makinesinin gelişimindeki süreçten yola çıkarak Sonsuzlar adıyla kurulan birimden başkahraman Andrew Harlan'ın çevresinde gelişiyor. Harlan'ın; toplumdan, duygularından ve kendisinden bile uzak yaşayan bir yarı tanrı görevinde olduğu söylenebilir, ta ki aşık olana kadar! Hayatına aşkın girmesi ile farklı bir aydınlanma yaşayan Harlan'ı, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz doyurucu ve gerçekçi bir maceranın içerisinde görüyorsunuz. Sonsuzluğun Sonu, kuantum fiziğine, zamana, zihni zorlayan distopik maceralara ve bilim kurguya ilgi duyan herkesin keyifle okuyacağı bir roman.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Isaac Asimov'un, 1953 yılında Time dergisinin yıllar önceki sayısını karıştırırken gördüğü nükleer patlama fotoğrafının ardından ortaya çıkan mantar görüntüsünden çok etkilenerek zaman yolculuğu hakkında bir kitap yazma fikrine kapıldığını biliyor muydunuz? Romanını 1954 yılında bitiren Asimov'un bir süre kitabını hiçbir yayınevi kabul etmez. Eser ancak bir yıl sonra, 1955'te yayımlanabilir. Orijinal adı ''The End of Eternity'' olan Sonsuzluğun Sonu adlı kitap, Monokl Yayınları'ndaki ilk baskısını 2015 yılında yapar. 240 sayfadan oluşan romanın Türkçeye çevirisi Yosun Erdemli ve Alperen Keleş tarafından yapılır. Bilim kurgu dehası olarak adlandırılan Asimov'un kaleminden çıkan Sonsuzluğun Sonu, 1987 yılında Sovyet yönetmen Andrei Yermash tarafından Konets Vechnosti (IMDb: 6.0) adıyla beyaz perdeye uyarlanır. The Times tarafından ''Modern bilim kurgunun en sarsıcı başarılarından birisi...'' olarak yorumlanan Sonsuzluğun Sonu adlı kitabında Isaac Asimov, insanlığın hızlı bir tarihini, ustalıkla kurgular.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bilim kurgu türünün ustalıkla kurgulanmış eserlerinden biri olan Sonsuzluğun Sonu adlı kitabı beğendiyseniz aynı yazarın; VakıfVakıf İleri ve Çelik Mağaralar-Robot Serisi kitaplarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Isaac Asimov
Çevirmen:Yosun Erdemli,Alperen Keleş

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.