product image
Apelles Yayınları
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 22.8 TL = 22.8 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2020
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Dede Korkut Hikâyeleri’nin başkahramanı Salur Kazan’ın yedi başlı ejderhayı öldürmesini beyan eder!

Oğlu Uruz’u savaşta kaybeden Salur Kazan, acılarıyla yüzleşmek, hayata daha güçlü şekilde tutunmak yerine kendisini ava vermişti. Ölene dek av yapacağına dair ant içmiş, obasından, dostundan uzaklaşmıştı; ta ki, o gün gelene kadar…

Khmer Ülkesi(Kamboçya)’den gelen iki tüccarın söyledikleri, Bayındır Han’ı harekete geçirmiş; savaş boruları çalınmış, davullar vurulmuş, tuğlar dikilmişti. Oğuz obaları için savaş düğün, düşman ise gümüş temrenli okların hedefi olan avdı. Ulu Toy kuruldu, kararlar alındı.

Oğuz ordularının başbuğu Salur Kazan tayin edildi. Ancak Salur Kazan habersizdi; umurunda da değildi. Bamsı Beyrek, Dede Korkut ve güzeller güzeli evdeşinin telkinleriyle vazifeyi kabullenerek yola çıktı. Bu sırada Komutan Gökboğa, Deli Dündar ve Kara Budak isimli yiğitler de Khmer Ülkesine gitmiş, tüccarların söylediklerini casusluk yaparak teyit etmeye çalışıyorlardı.

Nihayet Salur Kazan, yalnızca Dede Korkut’un bildiği, Oğuz Ata’nın mirası olan sırra erişti ve ordunun başına geçti. Karşısında iblislerden kurulu bir ordu vardı.

Cenk verildi, meydan iblislere dar oldu. Salur Kazan, düşmanın, şeytanın son oyunu olan bir ejderha ile karşılaştı. Er olana düşman fark etmez; zalim bir kişi yahut yedi başlı ejderha! Salur Kazan, ejderhanın da hakkından geldi ve son çağında kendi destanını yazdı.

Türkistan’dan Kamboçya’ya uzanan, Türk tarihinin, Kaşgarlı Mahmud ve Yusuf Has Hacib gibi önemli isimlerine yer verilen macera dolu bir hikâye…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

22,80 TL