product image
İş Bankası Kültür Yayınları
4 (2 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 12.65 TL = 12.65 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2019
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Dünya klasiklerinin önde gelen yapıtları arasında yer alan Sefiller, 19. yüzyıldan günümüze kadar edebiyatta bıraktığı güçlü etkiyi sürdürüyor. Eser, hikâyesinin geçtiği 1815 ile 1832 yılları arasındaki dönemi başarıyla yansıtıyor. Roman, aynı zamanda romantizm akımının önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Hikâyesini toplumsal düzlemde aktaran roman Fransa tarihi, kentsel mimari, siyasal yapı gibi konuları detaylıca işlemeyi ihmal etmiyor. Çocukların anlayabileceği biçimde sadeleştirilen eser, 6-10 yaş aralığındaki okul çağı çocuklarına hitap ediyor. Gelin, son derece akıcı ve sade bir üslupla yazılan Sefiller adlı romanı detaylarıyla inceleyelim.

 

"Sefiller - Kısaltılmış Metin" adlı kitap, çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Sefiller, Jean Valjean adında bir adamın yaşadıkları üzerinden şekilleniyor. Jean Valjean, kardeşinin aç kalan çocuğunun karnını doyurmak için ekmek çalarken yakalanıp hırsızlık suçundan yargılanıyor. Beş yıl hapis cezası alan Jean Valjean, kaçma teşebbüslerinde bulunarak cezasını artırıyor. Hapisten çıktıktan sonra yaptıklarıyla ve yaşadıklarıyla yepyeni bir hayata doğru ilerliyor. Sefiller, altüst olan hayatların bir anda değişebileceği ve umulmadık anlarda yeni fırsatların doğabileceğini gösteriyor. Romanda iyi ve doğru davranışların önemi vurgulanırken erdemli yaşamın güzellikleri gözler önüne seriliyor. İyilik yapmanın ve dayanışmanın ön planda olduğu romanda insanlara şans verilmesi gerektiği aktarılıyor. Başkalarına zarar veren gerçeklerin sonu kötü olsa da gizlenmemesi gerektiği ifade ediliyor. Roman, döneminin toplumsal yapısını hikâyesinde kusursuzca yansıtıyor. Eserde ahlak anlayışı, kadınların durumu, çocukların koşulları ve ceza şekilleri gibi konular eleştiriliyor. Hikâyede sosyal gerçekliklere yer verilirken dönemin siyasal çalkantıları da ihmal edilmiyor. Fransa tarihinin önemli olaylarına değinen eser, okuyucuların birçok konuda fikir edinmelerini sağlıyor. Merak duygusunu harekete geçirerek araştırmaya yönlendiriyor. Birçok açıdan farkındalık oluşturan Sefiller, her yaştan okuyucuyu etkilemeyi başarıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bir başyapıt kabul edilen Sefiller adlı romanı dünya edebiyatının önemli isimlerinden Victor Hugo kaleme alır. 1862 yılında ilk kez yayımlanan eser, tarihî roman özelliği gösterir. Roman, özgün dili Fransızcada "Les Miserables" adıyla bilinir. Türkçeye çevirisini Yonca Aşçı Dalar'ın üstlendiği eser, 2019 yılından itibaren İş Bankası Kültür Yayınları tarafından İş Çocuk Klasikleri dizisinde çıkarılır. 100 Temel Eser arasında yer alan roman toplam 224 sayfadır. Romanın birçok filme, televizyon dizisine, müzikale ve tiyatro oyununa uyarlaması yapılır. Sefiller, 1998 yılında Bille August’un yönetmenliğinde Liam Neeson, Geoffrey Rush, Uma Thurman’ın rol aldığı (IMDb: 7.4/10) ve 2012 yılında Tom Hooper’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway’in rol aldığı (IMDb: 7.5/10) "Les Miserables" adıyla sinema filmlerine uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Sefiller adlı romanı beğendiyseniz Victor Hugo’nun kaleminden Bir İdam Mahkûmunun Son GünüNotre Dame'ın KamburuDoksan ÜçNişanlıya Mektuplar 1820-1822Deniz İşçileri ve Ölüm Cezasına Hayır eserlerini de okuyabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

12,65 TL