4/5 - 47 Kişi Yorum Yap, Kazan!
6,5 TL
10,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının en ünlü yazarlarından biri olan sanatçı, edebi ününü şiirleri ve oyunları ile kazandı. Romantik akımın en tanınmış adları arasında yer aldı. Toplumsal sorunlar ve politikayla yakından ilgilendi, 1848 ayaklanmalarının ardından Kurucu Meclis'e katıldı, daha sonra milletvekilliği yaptı, l'Evénement adlı bir gazete çıkardı. 1852'de Louis Bonaparte'ın imparatorluğunu ilan ettiği hükümet darbesine karşı çıktığı için sürgün edildi. Cezası 1859'da sona erdi, fakat imparatorluk yıkılana kadar gönüllü olarak sürgünde kaldı, 1870'de Fransa'ya döndü. 1871'de Paris Komünü'nü desteklemese de komüncüleri savundu. Victor Hugo 1829 yılında yayımladığı Bir İdam Mahkûmunun Son Günü adlı romanıyla idam cezasına taviz vermez bir tavırla karşı çıktı. Klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alan Notre-Dame'ın Kamburu ve Sefiller adlı romanlarıyla dünya edebiyat tarihine geçti.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%59,6
%21,3
%12,8
%4,3
%2,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.10.2019

tavsiye ediyorum

Düşün ki kolundaki ya da duvardaki saat saniye saniye seni sona götürüyor. İdam... Söylemesi ya da düşünmesi bile bu kadar ürpertici iken, an be an zihnini idam anına hazırlanmak. Zihnini sakinleştirmeye çabalamak, belki de hiç olmadığı kadar kendinle konuşmaya çalışmak. Mahkum için bu bir işkence, idamı izleyecekler için tam bir görsellik! Heyecanlı bir topluluk. Sanki bir tiyatroyu, bir konseri bekleyen insanların sabırsızlığı.' Boş yer arayan var mı? ' diye seslenen bu anı adeta bir gösteriye çevirip, günü kurtarmaya çalışan insan bakışı. Okuduğun monolog kesik kesik, zihin kargaşasından bir araya düzgün getirilip yazıya aktarılamayan cümleler. Kitabı okurken yaşanan bir gerçek mi yoksa düşsel bir ürün mü netleştirmek zor. Ama Mahkumun endişe ve korkudan vücuduna yayılan tarifsiz ağrıları, son gününe kadar baktığı ama görmediği, dinlediği ama duymadığı her şeye olan ilgisini parça parça anlatılanlarla hissedeceksin.Not:Cem yayınlarından okuduğum bu kitabı farklı bir çeviriden okumanızı tavsiye ederim. Okuduğum kitapta anlatım bozuklukları vardı ve çevirinin doyurucu olmadığı kanaatindeyim.

28.09.2019

Mükemmel

Bir solukta okunabilcek gayet akıcı bir kitap hiç sıkılmayacaksınız

26.08.2019

Etkileyici

Her ne kadar kitaba adapte olmakta zaman zaman zorlansam da karakterimizin içinde bulunduğu atmosfer beni gerçekten derinden etkiledi. Ölüm cezasının bir sirk gösterisi görevi taşıyor olması, halkın çirkin zevkleri ve ölmek üzere olan bir adamın çaresizliği size hiçbir cezanın ölümü hak edecek kadar kötü olmadığını hatırlatacak.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız