idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Huzur verici bir yönü olan edebiyat ve sanatın bazı insanların hayatında saplantıya dönüşebileceğini hiç düşündünüz mü? Stefan Zweig'in dünya klasikleri arasında yer alan Sahaf Mendel'i saplantılı insanların öykülerini anlatıyor. Gelin, usta yazarın akıcı anlatımıyla bezenen bu romanının içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Sahaf Mendel" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sahaf Mendel üç öyküden oluşuyor. Birinci kısım sahaflık yapan ve müthiş bir hafızaya sahip olan Jakob Mendel'in acıklı öyküsünü konu alıyor. Viyana'nın kıymet gören isimlerinden Jakob, 1. Dünya Savaşı yıllarında Rus asıllı sivil tutukluların olduğu toplama kampında iki yıl geçiriyor. Döndüğünde çok sevdiği Viyana'nın eskisi gibi olmadığını görüyor ve bu durumu büyük bir hüzünle karşılıyor. İkinci öyküde çok ünlü olan sanat antikacısının savaş gazisi bir koleksiyoncu ile karşılaşması ve aralarındaki iletişim konu alınıyor. Üçüncü öyküde ise parayı önemsemeyen ve paranın gücünü kabul etmeyen Anton'un sade yaşamı ele alınıyor. Yazar bu öykülerle 1915 baskınından sonra Viyana'da yaşanan değişim ve dönüşümleri gözler önüne seriyor. 1. Dünya Savaşı'nda yaşananları tüm gerçekliğiyle ortaya koyan Stefan Zweig, betimlemeleri ve en ince ayrıntısına kadar değindiği konularla dönemin siyasi, kültürel ve toplumsal durumunu zihinlerde resmediyor. Romanda yer alan üç öyküde de ağırlıklı olarak yaşamı güzel kılan bir tutkunun olması, ölümden sonra hatırlanmak ve unutulmak temaları işleniyor. Dönemin tarihine, siyasetine ve insanına ışık tutan bu romanı seveceğinizi düşünüyoruz. Romanın konusu ilginizi çektiyse kitaba bir şans verebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'ndun Prag şehrinde doğan Stefan Zweig'in üst düzey bir eğitim hayatı olduğunu ve İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Latince, Yunanca öğrendiğini biliyor muydunuz? Farklı kültürlere ilgisi olan yazar, Amerika'nın pek çok ülkesini ve Güney Asya'nın neredeyse tamamını gezer. 1. Dünya Savaşı başladığında gönüllü olarak arşiv memurluğu yapan yazar savaşa dair derinlemesine gözlem yapar. Dolayısıyla en etkili şekilde üretkenliğini bu dönemde ortaya koyar. Gazeteci ve yazar kimliğiyle tanınan Stefan Zweig, biyografi, şiir, roman, deneme ve oyun türünde pek çok eser verir. Çalışmalarında daha çok edebiyat, din, felsefe, siyaset, sosyoloji, psikoloji ve tarih konularına ağırlık veren yazarın Sahaf Mendel kitabı 72 sayfadan oluşur. İlk baskı yılı 2021'de Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1881 doğumlu Stefan Zweig'in 1900-1942 yılları arasında kaleme aldığı 62 kitabı bulunur. Yazarın Sahaf Mendel kitabını beğendiyseniz Mürebbiye, Macellan - Bir İnsan Bir Yaşam, Clarissa, Üç Usta - Balzac Dickens Dostoyevski, Olağanüstü Bir Gece, İnsanlığın Yıldızının Yükseldiği Anlar, Freud - Mutluluğun Mimarı, Vicdan Zorbalığa Karşı ya da Castello Calvin'e ve Dünün Dünyası - Bir Avrupalının Anıları'nı gözden geçirebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.