idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (7)
  • Soru ve Cevap (0)

Hem Japon edebiyatının hem dünya edebiyatının en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen Haruki Murakami, eserlerini Japon kültürünü ve Amerikan etkisini başarıyla harmanlayarak ortaya koyan önemli bir isim. Sürrealist kurgu yazarı olarak bilinen Murakami'nin kitaplarında büyülü gerçekçilik akımının izlerine de rastlamak mümkün. 20. ve 21. yüzyılın en başarılı yazarlarından biri kabul edilen ve kitapları tüm dünyada 50'den fazla dile çevrilen Haruki Murakami'nin Rüzgârın Şarkısını Dinle adlı romanı edebiyat kariyerinin ilk basamağı olarak görülür. Gelin, yazarın bu ilk romanını daha detaylı inceleyelim.

 

"Rüzgârın Şarkısını Dinle" adlı kitabı neden okumalısınız?

Rüzgârın Şarkısını Dinle adlı kitap, bir biyoloji öğrencisinin yaz tatilinde yaşadıklarını konu alıyor. Genellikle Fare lakaplı arkadaşı ile barda takılan, kitap okumayı çok seven ve bir gün kitap yazmak isteyen bir gencin aslında oldukça sıradan görünen hayatından bir kesiti sunuyor. Okuru ilişkiler, arkadaşlık, aşk, çaresizlik, mutluluk gibi konular ve kavramlar üzerine düşünmeye davet ediyor. Murakami'nin iç dünyasıyla ve düşünce yapısıyla tanışmak adına önemli bir kitap kabul edilen Rüzgârın Şarkısını Dinle, oldukça yalın bir anlatım tarzına da sahip. Murakami'nin otobiyografik izler taşıyan ilk romanı; özenle yazılmış diyalogları, başarılı metaforları ve yazarın müzik bilgisini titizlikle sunuşuyla mutlaka kitaplığınızda olması gereken eserlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Roman ve kısa öykü yazarı Haruki Murakami'nin, henüz yazar kimliğiyle tanınmadan önce beyzbol maçı seyrettiği sırada bir hikâye yazma fikrine kapılması sonucu Rüzgârın Şarkısını Dinle adlı kitabını kaleme aldığını biliyor muydunuz? Rüzgârın Şarkısını Dinle, önce Japonya’da aylık edebiyat dergisi Gunzo’nun Haziran 1979 sayısında yayımlanır, ardından kitap olarak da basılır. Roman, ayrıca Gunzo Edebiyat Ödülü’ne de layık görülür. Rüzgârın Şarkısını Dinle, Murakami’nin Fare Üçlemesi olarak tanımladığı serinin de ilk kitabıdır. Rüzgârın Şarkısını Dinle adlı kitabını acemilik dönemi çalışması olarak gören Murakami, uzun bir süre kitabının İngilizceye çevrilmesini istemese de ilk eseriyle büyük bir başarı yakalar. Murakami'nin kitabı, 1981 yılında Japon yönetmen Kazuki Omori tarafından sinemaya da uyarlanır. Yazarın 43 yıl önce kaleme aldığı eseri Rüzgârın Şarkısını Dinle, 2018 yılında Ali Volkan Erdemir tarafından Türkçeye çevrilir ve Doğan Kitap tarafından yayımlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Popüler yazarlardan biri kabul edilen Haruki Murakami'nin sade anlatımını ve kendine has üslubunu sevdiyseniz Fare Üçlemesi serisinde yer alan Pinball 1973Yaban Koyununun İzindeDans Dans Dans adlı kitaplarına ve dünya çapında da çok sevilen 1Q84İmkânsızın ŞarkısıSahilde KafkaKadınsız Erkekler ve Sputnik Sevgilim adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Haruki Murakami
Çevirmen:Ali Volkan Erdemir

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.