idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
Ürün İptal ve İade Koşulları

Sipariş İptali

 

Siparişinizi iptal etmek için öncelikle Hesabım – Siparişlerim sayfasına ulaşmanız gerekir. Bu sayfada, siparişiniz hazırlanma durumuna bağlı olarak, iptal edilebilir siparişleriniz için “İptal Et” butonunu görüntüleyeceksiniz. Bu siparişleriniz için “İptal Et” butonuna tıklayarak iptal talebinizi oluşturabilirsiniz.

 

Ürün İadesi

 

Satın aldığınız ürünler için, ürünün size ulaştığı günden itibaren 14 gün içinde iade talebi oluşturabilirsiniz. İade talebinizi oluşturduktan sonraki 7 gün içerisinde ürünü kargoya teslim etmeniz gerekir. Cayma hakkı kullanılamayan ürünleri maalesef iade edemezsiniz. İade etmek istediğiniz ürünleri, orijinal kutuları içinde ve zarar görmeden tüm aksesuarları ve yanında iletilen hediyeler ile birlikte geri göndermeniz gerekiyor. İade sürecini başlatmak için "Siparişlerim" sayfasında listelenen siparişlerinizin altında görünen "İade" seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. İade edilemeyen ürünlerde bu seçenek görüntülenmeyecektir. Daha fazla bilgi için İletişim sayfamız veya çağrı merkezimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

iade ve değişim sık sorulan sorular için Buraya tıklayınız

 

Cayma Hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

 

Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Toner,kartuş vb. her türlü)

Satış değerini kaybetmiş ürünlerin(ambalajı hasarlı/açık/sim kart takılmış cep telefonları) ambalajlarının açılması durumunda değişim/iade işlemleri cayma hakkı kapsamında değerlendirilmemektedir.

Sağlık ve hijyenik açıdan ikinci bir kişi tarafından denenmeyecek/kullanılmayacak ürünler (iç çamaşırı, mayo, küpe, kozmetik vb.), hızlı bozulabilecek ya da son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler cayma hakkı kapsamında değerlendirilmemektedir.

Kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ve kullanımla beraber sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler cayma hakkı kapsamında değerlendirilmemektedir (Tüm Kişisel Bakım Ürünleri, Kulak içi/kulak üstü kulaklık, saat, akıllı bileklik vb.)

Büyük desili ürünlerde (Beyaz eşya, TV vb.) ambalajın teknik servis tarfaından açılmadığı durumlar veya hasarlı ambalajlarda tutanak tutulmaması durumunda cayma hakkı geçerli değildir.

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler (Montaj vb.)

Finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olan ve satıcının kontrolünde olmayan, fiyatı değişiklik gösteren mal veya hizmetler.(altın,ziynet vb.)

Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar.