idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (34)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuğunuzla birlikte hayal kurmak, üretmek ve değişime açık olmak hakkında sıcacık bir masal keşfetmek ister misiniz? Cevabınız "Evet" ise Fransız Masalcı Judith Malika Liberman'ın kaleme aldığı Önce Hayal adlı masal kitabını mutlaka incelemelisiniz! Yazar, bu eserinde işini ve ailesini çok seven bir terzinin masalını anlatıyor. Dilerseniz gelin, okuyanların içini ısıtan bu büyüleyici masala daha yakından bakalım.

 

"Önce Hayal" adlı kitap, çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Önce Hayal, hayal kurmayı ve kurduğu hayalleri gerçekleştirmeyi çok seven Terzi Jozef'in hikâyesini konu alıyor. Terziliği ikisi de terzi olan dedesi ve babasının yanında öğrenen Jozef, bu mesleği çok seviyor ve büyüyünce harika bir terzi oluyor. Yıllar boyunca her bir müşterisi için özel hayaller kurup kıyafetler diken Jozef, bir gün kendisi için hiç hayal kurmadığını ve kendisine özel bir parça kıyafet bile dikmediğini fark ediyor. Üstündeki kıyafetlerin çok eskidiğini de görünce aile büyüklerinden kalan artık kumaşlarla dolu bir sandığı alıp işe girişiyor ve kendisine harika bir palto dikiyor. Bir süre sonra paltosu eskiyip kullanılmaz hâle gelince onu cekete çeviriyor. Yıllar içinde ceketini kravata, kravatını da düğmelere dönüştürüyor. Böylece ailesinden yadigâr kalan artık kumaşlarla gerçeğe dönüştürdüğü hayalinden bir parçayı daima üzerinde taşıyor. Ancak bir süre sonra düğmeleri teker teker kaybolunca hayalinden geriye hiçbir şey kalmadığını düşünerek çok üzülüyor. Hayalini değiştirip dönüştürerek yıllar boyunca yaşatan Jozef'i kızı Mira teselli ediyor. Aile sevgisi, hayal kurmak ve hayallerin değişmesine izin vermek hakkında birbirinden güzel mesajlar veren kitap, tişörtten alışveriş çantası yapımını anlatan harika bir ileri dönüşüm etkinliği fikriyle sona eriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Judith Malika Liberman'ın Önce Hayal adlı eserini kızı Mirabelle'e ilk yaş günü hediyesi olarak yazdığını biliyor muydunuz? Aile büyükleri arasında pek çok terzi bulunan yazar, bu eserini her ikisi de terzi olan anneannesi Blanche ve dedesi Jozef'ten aldığı ilhamla yazıya döker ve onlara ithaf eder. Yazarın kaleme aldığı ilk çocuk kitabı olan eserin ilk basımı 2019 yılında Redhouse Kidz tarafından yapılır. 4 yaş ve üzeri okurlara hitap eden çocuk kitabı, Zeynep Özatalay'ın birbirinden güzel çizimleriyle renklenen 40 sayfadan oluşur. Şarkılı Masallar Serisi'nin ilk kitabı olan eserin birbirinden güzel iki şarkısı bulunur. Dilerseniz kitabın arkasındaki kare kodu tablet veya telefonunuzun kamerasıyla okutabilir, YouTube ve SoundCloud platformları aracılığıyla masalı ve masalın şarkılarını yazarın sesinden dinleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Önce Hayal adlı çocuk kitabını sevdiyseniz yazarın Şarkılı Masallar serisinde yer alan Taş Çorbası ve Yolaçık adlı eserlerini de inceleyebilirsiniz. Ayrıca yetişkinler için kaleme aldığı Masallarla Yola ÇıkBir Masal İyi Gelir ve Masal Terapi adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.