idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (10)
  • Soru ve Cevap (0)

Dönemin zorlu şartlarında yaşanmaya çalışan bir aşka şahitlik etmek ister misiniz? Stefan Zweig'ın usta kaleminden çıkan Lyon'da Düğün kitabı size elinizden düşüremeyeceğiniz bir hikâye sunuyor. Fikir ayrılıkları ve çatışmalar içindeki Fransız Devrimi'nin ağır sancıları arasında birbirine aşık olan bir çift ve umutsuzca çırpınmalarının kurgulandığı Lyon'da Düğün sizi derinden etkilemeye hazır. Gelin, Zweig'ın en bilinen eserlerinden biri olan bu kitapta sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Lyon'da Düğün" adlı kitabı neden okumalısınız?

Stefan Zweig'ın gerek konusu gerek de üslubuyla ilgi toplayan kitabı Lyon'da Düğün toplamda 56 sayfadan oluşuyor ve kısacık bir vaktinizi ayırarak keyifli bir okuma gerçekleştirmenizi sağlıyor. Kitap içerisinde Lyon'da Düğün, İki Yalnız İnsan ve Wondrak adlı üç hikâye bulunuyor. Tek bir kitapla Zweig'ın üç değerli hikâyesini okuma fırsatı yakalıyorsunuz. Lyon'da Düğün, Fransa'da 1793 yılında geçiyor. Cumhuriyet isteği için isyan edenler ve buna karşı çıkanlar arasında kanlı bir iç savaş meydana geliyor. Bütün bu zorluklar arasında umutsuz aşklar da yaşanıyor. Bir subay ile nişanlısı için idam kararı veriliyor ve çiftin ölmeden önceki son arzuları evlenmek oluyor. İki Yalnız İnsan hikâyesi, iş yerindeki bir adam ve kadının sohbetinin dertleşmeye dönüşmesini anlatıyor. Üçüncü ve son hikâye olan Wondrak, herkesten farklı bir görünümle doğan oğlan çocuğunun hayatını konu alıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Alman Edebiyatı'nın en önemli yazarlarından olan Stefan Zweig'ın orijinal adı "Die Hochzeit von Lyon" olan Lyon'da Düğün adlı eseri, içerisinde Fransız Devrimi'ne yer verir. 1927 yılında basılan eser büyük bir kitleye ulaşarak eleştirmenler ve okurlar tarafından yoğun ilgi görür. Yazar başarılı eseri ile tüm dünyaya adını duyurur ve eserleri birçok dile tercüme edilir. Lyon'da Düğün eserine Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarının Modern Klasikler Dizisi'nde 2018 yılında yer verilir. Gülperi Sert'in çevirisiyle akıcı ve etkileyici bir anlatıma sahip olan Lyon'da Düğün, yediden yetmişe herkesin okuyabileceği ve kitaplığında mutlaka yer vermesi gereken bir esere dönüşür.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Hayatını yazmaya adamış ve okurlarına birçok eser bırakmış olan Stefan Zweig'ın Lyon'da Düğün adlı kitabını sevdiyseniz okuyabileceğiniz sayısız kitabı sizi bekliyor! Bir kadının küçüklüğünden itibaren bir yazara taşıdığı hayranlığın sonuçlarını okuyabileceğiniz Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, tarihte önemli yer edinen olayların tüm insanlığı etkilediğini anlatan İnsanlığın Yıldızının Yükseldiği Anlar ve az bilinen, reform ile diktatörlüğün arasında kalan yılların ve kişilerin hikâyesine yer veren Vicdan Zorbalığa Karşı ya da Castello Calvin eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stefan Zweig
Çevirmen:Gülperi Sert

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.