idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (35)
  • Soru ve Cevap (0)

İş Bankası Kültür Yayınları Korku - Stefan Zweig

Aşka kapılıp sahip olduklarını kaybetme korkusu yaşayan bir kadının hikâyesine tanıklık etmeye ne dersiniz? Stefan Zweig'ın Korku adlı romanı, hayattan sıkılmış bir kadının önce yakaladığı arzuyu sonra da elindekileri kaybetme korkusunu anlatan kurgusuyla okurları âdeta büyülüyor. Gösterişli ve mutlu bir hayatın içerisindeki kadının psikolojisini, hayattan beklentilerini ve toplum baskısını anlatan yazar; eşsiz ve sade anlatımıyla okuyucuyu derinden etkiliyor. Sizi düşünmeye sevk edecek, bir kadının tüm hislerini size yaşatacak bu eserde sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Korku" adlı kitabı neden okumalısınız?

Stefan Zweig'ın hayatın içinden gelen ve her dönem tazeliğini koruyan romanı Korku, günlük hayatta tanık olabileceğiniz bir hikâyeyi gözler önüne seriyor. Korku, oldukça yoğun bir duygudur ve kontrolü tamamen ele alabilir. Bu durum, eserde Irene adlı genç bir kadının hikâyesi ile anlatılıyor. Irene, sekiz yıldır evli ve iki çocuk sahibi bir kadın. Üstelik bu mutlu aile tablosuna, zenginlik ve rahat bir hayat da ekleniyor. Davetlere katılmayı çok seven Irene, bir gün genç bir piyanist ile tanışıyor. Piyanist ona gençlik yıllarını, arzu dolu aşk duygusunu hatırlatıyor. Irene ve piyanistin arasında vazgeçemedikleri bir ilişki başlıyor fakat bir gün piyanistin eski sevgilisi gelerek Irene'i tehdit ediyor. Irene, ilişkisine mecburen son verse de bu aldatmacanın ortaya çıkacağı korkusu, kontrolünü kaybetmesine yol açıyor. Bu durumun ortaya çıkmaması için elinden geleni yapan Irene, canını ortaya koymayı bile düşünüyor. Zweig imzalı hikâye; mutluluğu, zenginliği ve kaybetme korkusunu okuyucuya akıcı bir anlatımla sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Alman edebiyatında büyük bir yeri olan ve çıktığı ilk günden itibaren okurların ve edebiyat eleştirmenlerinin odağı olan Korku adlı roman, Zweig'ın 1925 yılında ilk basımı gerçekleştirilen önemli eserlerinden biri. Eser, zamanla Almanya sınırlarını aşarak Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyaca bilinen bir roman hâline gelir. 1950'li yıllarda Türkçe ilk basımı gerçekleşen eserin Türkiye'de adını duyurması ise 2000'li yıllarda gerçekleşir. Korku; yayımlandıktan üç sene sonra, 1928 yılında, eserin orijinal ismi olan "Angst" adıyla Hans Steinhoff yönetmenliğindeki sessiz filme uyarlanır. Ayrıca eser, 1954 yılında da Roberto Rossellini yönetmenliğindeki "Fear" filmine de esin kaynağı olur. Korku'yu okuduktan sonra dilerseniz iki farklı uyarlamasına da bir şans vererek zihninizde canlandırdıklarınızı bizzat seyretme fırsatı bulabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Zweig'ın kısa zamanda okuyup bitireceğiniz Bir Çöküşün Öyküsü ve Olağanüstü Bir Gece adlı eserlerine göz atabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stefan Zweig
Çevirmen:İlknur İgan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.