idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

Genç bir insanın kendi benliğini ararken hangi süreçlerden geçtiğini öğrenmek istemez miydiniz? Stefan Zweig’ın kaleme aldığı Kızıl adlı romanda ailesinden ayrılarak, üniversite okumaya farklı bir şehre giden genç bir erkeğin yaşadıklarını okuyacaksınız. Uzun öykü niteliğindeki bu romanda kendinizi bulabileceğiniz gibi çevrenizdeki üniversite okuyan gençlerin duygu dünyasıyla da empati kurabileceksiniz. Gelin, çeşitli duyguları hissedeceğiniz bu romanda sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Kızıl" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bertold Berger adlı bir tıp öğrencisinin kendi benliğini arayışını anlatan eser, psikolojik tahlilleriyle duygu dünyanıza dokunacak bir okuma keyfi yaşatıyor. Özlem, cesaret, aşk, umut, sevinç, hayal kırıklığı, kıskançlık, yalnızlık gibi duyguların ne demek olduğunu anlayabileceğiniz roman; 72 sayfadan oluşuyor. Aile evinden ilk defa üniversite için ayrılan Berger’in varoluş sancısı çektiği satırları okurken empati kuruyor, âdeta onunla birlikte yaşıyorsunuz. Hisleri kusursuz bir şekilde anlatan yazar, bir erkeğin istek ve arzularının ne olabileceğini, bunun akabinde nasıl davranabileceğini gözler önüne seriyor. Girdiği üniversite ortamında kendini kabul ettirmek için çaba sarf eden ana karakter, yanlış kişilere güveniyor. Hayata dair inancı kaybolduğu anda umudu bulan Berger, şaşırtıcı bir sonla sizlere akılda kalıcı bir deneyim yaşatıyor. Bir insanın önemli olma, kabul edilme gibi istek ve arzularıyla beraber hayatınıza yön verecek duygu durumlarını psikolojik temellerle ele alan yazarın Kızıl adlı kitabı genç yetişkinlerin de okuyabileceği kısa ancak oldukça etkili bir uzun öykü.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bir dönem Almanya’da hüküm süren Naziler’in, Stefan Zweig’ın eserlerini Yahudi olduğu gerekçesiyle yaktığını biliyor muydunuz? Peki yazarın Dostoyevski, Tolstoy, Balzac, Dickens gibi edebiyat alanında önemli isimlerin biyografilerini yazdığını? Stefan Zweig, Almanya’nın en çok okunan yazarı ve onun eserleri elliye aşkın dile çevrilir. Kızıl, Zweig’in gençlik döneminde yazdığı novella türünde bir eser. Felsefe alanında doktora yapan Zweig, psikolojiye olan ilgisiyle edindiği bilgileri Kızıl’da olduğu gibi birçok kitabına yansıtır. Orijinal dili Almanca olan Kızıl adlı roman, "Scharlach" ismiyle 1908 yılında yayımlanır. İş Bankası Kültür Yayınları’nın Modern Klasikler Dizisi için 2018 yılında basılan romanın çevirisi ise Regaip Minareci’ye ait.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1881-1942 yılları arasında yaşayan Stefan Zweig’in Kızıl adlı kitabıyla birlikte toplam 40 adet romanı, ayrıca biyografi, tarih, oyun yazıları alanında eserleri de bulunuyor. Kızıl adlı romanı okuduktan sonra Zweig’in beyaz perdeye aktarılan Amok Koşucusu adlı romanına ya da Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu adlı eserine göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Stefan Zweig
Çevirmen:Regaip Minareci

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.