4/5 - 133 Kişi Yorum Yap
26,0 TL
40,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 Ocak - 25 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Benim Adım Kırmızı Kitap Açıklaması

Benim Adım Kırmızı

Yeni Türk edebiyatının dünya çapında en çok okunan ve sevilen romanı Benim Adım Kırmızı, Orhan Pamuk’un tema ve olay örgüsü bakımından en pozitif romanı olarak tanımlanıyor. Zengin anlatım gücü ve usta tekniğiyle yerli edebiyatın en başarılı isimleri arasında yer alan Pamuk, Benim Adım Kırmızı’da Türk romanının temel konularından biri olan Doğu-Batı medeniyetlerinin kapsamlı bir karşılaştırmasını yapıyor.

Yayımlanmasını takip eden süreçte Fransa ve İtalya’da “yılın kitabı” seçilen Benim Adım Kırmızı, yazarın en çok dile çevrilen eseri olarak farklı kitleleri ortak beğenide bir araya getiriyor. Okurlarıyla ilk olarak 1998 yılında buluşan eser, yazara Uluslararası IMPAC Dublin Ödülü’nü de kazandırmış olmasıyla edebiyat alanında Türkiye’nin en önemli değerleri arasında yer alıyor.

16. Yüzyılda Bir İstanbul Turuna Çıkmaya Hazır Mısınız?

Benim Adım Kırmızı, 16’ncı yüzyılın sonlarındaki İstanbul yaşamını konu ediniyor. Kitaptaki olaylar, 1591 yılının bir kış gününde başlıyor. Romanın başkahramanı ise evli ve iki çocuk annesi olan, Şeküre adındaki güzel bir kadın olarak okur karşısına çıkıyor. Kocasının savaşa katılması üzerine iki çocuğu ve babası ile birlikte yaşayan Şeküre, artık hayatında kendisine arkadaşlık edecek başka birinin olmasını diliyor. Bu esnada da kocasının kardeşi Hasan ve kendi kuzeni Kara arasında gelgitli bir ruh hali içinde sürükleniyor. 

Şeküre’nin babası Zarif Efendi, bir nakkaş olup geçimini saraydan istenen işlerle sağlıyor. Ve bir gün padişah, ona bir kitap vererek bu eserin gizlice işlenmesini istiyor. Döneme göre sakıncalı bir iş olan bu görev, çok geçmeden Zarif Efendi’nin ölümüyle sonuçlanıyor. Babasının bir düşmanlık katline kurban gitmesi üzerine Şeküre, çocuklarıyla beraber kuzeni Kara’nın evine yerleşiyor. Ancak babasını Kara’nın öldürdüğünü zannederek ona düşmanca bir tavır takınıyor. Bir süre sonra, babasının Kara değil de hiç beklemediği biri tarafından öldürüldüğünü öğreniyor. 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Türk edebiyatının dünyadaki en güçlü temsilcilerinden olan Benim Adım Kırmızı romanını yoksa siz hala okumadınız mı? Bu eşsiz yapıtı hemen şimdi sipariş verin, sepete özel avantajlardan yararlanmanın ayrıcalığından faydalanın.

 

 

Puanlamalar
%80,6
%7,8
%5,4
%1,6
%4,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.01.2021

Muhteşem

Bu kitap gerçekten muhteşem bir şaheser.

20.12.2020

Güzel

Sürükleyici ve merak uyandıran bir kitap. Okumaya başlayınca bırakmak istemeyeceksinizz.  Tavsıye ederim

11.12.2020

Merak Uyandırıyor...

Hala okuyorum. Ve sonunu çok merak ediyorum. Her boş kaldığımda okuduğum sürükleyici bir eser. Zatenm yazarın dili çok akışkan alıp götürüyor. Her kitap severin okumasını şiddetle tavsiye ettiğim bir kitap. Yazara da ayrıca burdan teşekkür etmek isterim. Yine harikalar yaratmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.