idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (13)
  • Soru ve Cevap (0)

Gizemli bir seri katilin mesaj dolu cinayetlerini Başkomiser Nevzat ve ekibi ile birlikte çözmeye çalışmak ister misiniz? O hâlde Türk Yazar ve Şair Ahmet Ümit'in dini ögeler ile polisiyeyi harmanladığı Kavim adlı romanı ile tanışmaya hazır olun! Türkiye'nin çok kültürlü yapısını ve geçmişten gelen zengin birikimini dini, felsefi ve tarihi açıdan yorumlayarak güncel sorunlara değinen yazar; son satırına kadar gizemini çözmekte zorlanacağınız karmaşık bir olay zinciri kuruyor. Gelin, sade bir anlatımla kaleme alınan bu sürükleyici romandan kısaca bahsedelim.

 

"Kavim" adlı kitabı neden okumalısınız?

Ahmet Ümit polisiye türündeki eserlerinin birçoğunun başkahramanı olan Başkomiser Nevzat ile bir kez daha okuyucunun karşısına çıkıyor. Yazar, alışılmadık bir yerde işlenen cinayetin ihbarıyla gizemli hikâyesini anlatmaya başlıyor. Başkomiser Nevzat ile ekibi, gelecekteki cinayetlerin habercisi olan bu ilk cinayetin ipuçlarını takip etmeye çalışıyor. Haç şeklinde sapı olan bir bıçakla iki kez bıçaklanmış bir ceset, cesedin yanında açık bir şekilde bırakılmış kutsal bir kitap ve kitapta maktulün kanıyla altı çizilen satırlar... Birçok dinin geçmişine, bugününe ve toplumla ilişkisine değinen Ahmet Ümit, heyecan yüklü bir macerayı kültürel deneyimle eşsiz bir şekilde birleştiriyor. Yazar, günlük hayatın sıradan telaşlarını arka planda işlediği 440 sayfa uzunluğundaki Kavim adlı romanı ile Türkiye'nin yakın geçmişini okuyucuya yeniden hatırlatıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ahmet Ümit'in şiir ve öykü kitapları yazdığı dönemde, bir arkadaşının teşviki sayesinde polisiye türünde yazmaya başladığını biliyor muydunuz? Ahmet Ümit eserlerinde daima doğruyu savunan anlatımı, olayları haklı ve haksızın gözünden adaletli bir şekilde işleyen üslubu, değindiği kültürel ve tarihî konular ile okuyucuya birçok farklı açıdan ile seslenir. Günümüzde polisiye türündeki eserleri ile tanınan yazar Kavim adlı romanı ile adından bir kez daha söz ettirir. Roman ilk olarak 2006 yılında yayımlanır. 2019 yılında Yapı Kredi Yayınları ile baskısı yapılan eser okuyucuyla yeniden buluşur. Romanın editörlüğünü Kerem Oğuz Evrandır yapar. Kapak tasarımı Davut Yücel'e ait olan eserin grafik uygulamasını İlknur Efe, düzeltisini ise Devrim Çakır üstlenir. Birçok kültürün iç içe yaşadığı Türkiye'nin geçmiş ve güncel sorunları ile yüzleşirken heyecan dolu bir maceraya atılmak isterseniz Kavim adlı romanı mutlaka okumalısınız!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Ahmet Ümit'in Kavim adlı romanını okuduktan sonra dilerseniz, yazarın 2022 yılında yayımlanan Bir Aşk Masalı adlı romanına ve Elveda Güzel VatanımKukla ve Çıplak Ayaklıydı Gece adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.