33,8 TL
Standart Teslimat : 28 Mayıs - 31 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Elveda Güzel Vatanım Kitap Açıklaması

 

İki aşkı arasında parçalanan bir adam İkinci Meşrutiyet’in yaklaştığı günler, Osmanlı belki de hiç yaşamadığı kadar büyük bir buhranın, varoluş sancısının içinde. Hassas, incelikli ve kararlı Şehsuvar’ın sorumluluk bilinci ağır basar, hem sevgilisi Ester’e hem de içindeki yazara sırtını dönerek İttihat ve Terakki Cemiyeti’ne katılır. Büyük acılara ve pişmanlıklara sebep olacak bu kararından dönme fırsatını sonsuza dek kaçırmıştır artık.

Elveda Güzel Vatanım iki ayrı zaman diliminde ilerleyen, anlatıldığı dönemde yaşanan çalkantıları düşündüğümüzde edebiyatımızdaki büyük bir eksikliği dolduran bir roman. Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki “siyasi hesaplaşma” dönemine tanıklık ederken diğer yandan Osmanlı’nın son dönemine damgasını vuran İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin eylemlerine içeriden bir göz sayesinde yakından bakıyoruz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.04.2021

Usta İşi

"...Tarihi en güzel bir romandan öğrenebilirsiniz... demişti bir yazar.." ittihad ve Terakki'ni 20 yıllık tarihini ustalık kokan bir eserle anlatmış Ahnet Ümit.
Olaylar, hikaye, karakterler, akış çok çok iyi olmuş..
Zevkle okudum...

12.02.2021

Merak

Cok merak ediyorum yorumlar hep olumlu yonde sepetime ekledim

26.11.2020

Mutlaka okuyun derim

Nefes almadan okunacak bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.