Gilmore Girls Kütüphanesi

Gilmore Girls Kütüphanesi


Genç anne Lorelai ve kitap kurdu kızı Rory’nin ekranlarda ilk defa belirişinin üzerinden tam 18 yıl geçti! 5 Ekim 2000 tarihinde yayın hayatına başlayan ve 7 sezon süren bu dizi pek çoklarımız için herhangi bir dizi olmakla kalmadı, içinde yaşamak istediğimiz bir dünyaya da dönüştü. Edebiyat dünyasından müziğe, popüler kültürden sinemaya kadar pek çok alanda göndermelerle dolu olan dizinin kendi kütüphanesini yaratması kaçınılmazdı, hele de Rory’nin hemen her bölümde elinde yeni bir kitapla ortaya çıktığını düşünürsek! Şaka bir yana, dizide görünen, bahsi geçen ya da atıfta bulunulan kitapların sayısı tamı tamı 339! Ne yazık ki bu kitapların bir kısmının Türkçe çevirisi bulunmuyor, bir kısmının da baskısı tükenmiş durumda. Fakat Türkçe çevirisi ve baskısı bulunanların sayısı da azımsanacak gibi değil! Gilmore Girls’ün 18 yılı devirmesi şerefine bu efsanevi diziyi bir kez daha hatırlayalım ve Gilmore Girls Kütüphanesi’nden Türkçeye aktarılan eserleri bir araya getirelim dedik. Şimdiden iyi okumalar!
101 ADET


    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.