idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (7)
  • Soru ve Cevap (0)

Şehrin gürültüsünden ve insanlara dayattıklarından uzak bir hayat nasıl olur? Bu dinlenmeyi bizzat deneyimlemiş olan Henry David Thoreau'nun Walden - Ormanda Yaşam adlı kitabı tüm cevaplarıyla sizi bekliyor. Yıllar önce yazılmış olmasına rağmen bugün bile insanlığın aradığı huzuru ve huzurun getirilerini sunan eseri keyifle okuyabilirsiniz. Gelin, kitaplığınızda yer alması gereken bu dünya klasiğinde sizleri nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Walden - Ormanda Yaşam" adlı kitabı neden okumalısınız?

Walden - Ormanda Yaşam, gerçeklikten doğan konusu ve yazarın özgün anlatımı sayesinde etkileyici bir kitaba dönüşüyor. Toplamda 360 sayfadan oluşan kitap, yazarın öğretileri ve deneyimleriyle sizi bekliyor. Henry David Thoreau, bir gün her şeyi gerisinde bırakıyor ve Walden çevresinde, ormanlık bir alanda yaşamaya başlıyor. Doğal koşullardaki bir insanın ihtiyaçlarını en aza indirgemesiyle nasıl bir hayatla karşılaşacağını gözler önüne seriyor. Ekonomik olarak özgür, paraya ihtiyaç duymayan bir insan olunduğuna vurgu yapıyor. Barınma, giyinme ve beslenme haricindekilerin aslında bir ihtiyaç olmadığını belirterek sakin bir hayatta yaşanabilecek aydınlanmayı gözler önüne seriyor. Bu süreçte daha felsefi ve ahlaki durumlara yöneliyor ve bir nevi bilgelik elde ediyor. Kitapta siyasi, sosyal ve ekonomik rahatlamaların ardından açılan yeni pencereler sayesinde insanın özüne dönmesi tüm gerçekliğiyle işleniyor. Walden - Ormanda Yaşam, bu tarz bir hayatı tercih ettiğiniz takdirde neleri arkanızda bırakacağınızı, neleri kazanacağınızı ve doğal yaşamın detaylarını sunuyor. Bu keyifli deneyimi tekrar tekrar okumak isteyebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Amerikan edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Henry David Thoreau'nun 1845 yılında şehri terk ederek ormanda yaşadığını biliyor musunuz? Transandantal yazar, buradaki deneyimlerine Walden adlı kitabında yer verir. 1854 yılında yayımlanır ve temelleri atılmakta olan Amerikan edebiyatı için çarpıcı bir klasik hâline gelir. Walden Göleti'nin etrafında bir kulübede geçirilen iki yıl, iki ay ve iki gün boyunca yaşanan ruhsal ve bedensel değişimleri anlatır. Dikkat çekici konusuyla eser pek çok dile çevrilir ve milyonlarca satılır. Zeplin Kitap tarafından ilk kez 2017 yılında basılan eser, Emre Can Ercan'ın çevirisiyle akıcı bir anlatım kazanır. Böylece Türk okurları da hayran kitlesine dâhil eder ve yediden yetmişe herkesin okuyabileceği bir kitaba dönüşür.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bir dünya klasiği Walden - Ormanda Yaşam'ı severek okuduysanız Henry David Thoreau'nun diğer kitaplarına da göz atabilirsiniz. En iyi devletin yönetmeyen devlet olduğunu savunan ve kölelik ile savaşa karşı duruşunu anlattığı Sivil İtaatsizlik ve içsel bir yolculuğa çıktığı Yürümek adlı kitaplarıyla da keyifli okumalara kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Henry David Thoreau
Çevirmen:Emre Can Ercan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.