idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

“Sosyal medyalarla, bu¨tu¨n kullanıcıları anlık-kendiligˆinden ve hic¸bir sınamaya ta^bi olmayan mu¨dahalelere davet eden serbestc¸e girilebilir alanlar olus¸uyor. (...) Begˆeni ve hos¸nutsuzluk tıklarına indirgenerek etkisizles¸mis¸ bu plebisiter ‘kamusallıgˆın’ altyapısı, teknik ve ekonomik niteliklidir. Fakat ilke olarak, adeta redaksiyonel kamusallıgˆın kos¸ullarından azat olmus¸, kendi bakıs¸ ac¸ılarından ‘sansu¨rden’ kurtulmus¸ bu¨tu¨n kullanıcılar serbestc¸e girilebilen bu medya alanlarında anonim bir kamusal toplulugˆa hitap edebilir ve onun onayını almak ic¸in tanıtım yapabilirler. Bu alanlar tuhaf bir anonim mahremiyet kazanıyor gibi go¨ru¨nu¨yor: bugu¨ne kadarki o¨lc¸u¨tlere go¨re ne kamusal ne o¨zel sayılabilirler, daha ziyade s¸imdiye dek o¨zel mektup alıs¸veris¸ine tahsisli bir iletis¸imin s¸is¸ip kabararak kamusallıgˆa do¨nu¨s¸mesi olarak kavrayabiliriz bunu.” Ju¨rgen Habermas, 20. yu¨zyılın sosyal teoride en etkili eserlerinden biri olan kitabının, Kamusallıgˆın Yapısal Do¨nu¨s¸u¨mu¨’nu¨n temel tezlerini gu¨nu¨mu¨z medya ve sosyal medya kos¸ullarında yeniden tartıs¸maya giris¸iyor. Buna bagˆlı olarak, politik kamusallıgˆı c¸o¨kertmesinden endis¸e ettigˆi sagˆ popu¨lizme kars¸ı mu¨zakereci demokrasinin olanaklarını sorguluyor. Kamusallıgˆın Yeni Bir Yapısal Do¨nu¨s¸u¨mu¨, c¸agˆın olagˆanu¨stu¨ u¨retken filozofu Habermas’ın kamusal entelektüel kimliğinin altını çizen bir olgunluk eseri.

 


(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.