product image
Jaguar Kitap
4.57 (21 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 44.65 TL = 44.65 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2015
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (21)
  • Soru ve Cevap (0)

Jaguar Kitap Kağıt Ev - Carlos Maria Dominguez

Kitapların insanın kaderini etkilediğini düşünüyor musunuz? Kitap okumaya tutkuyla bağlı okurlar arasındaysanız kendinizden çokça benzerlik bulabileceğiniz bir eser ile tanıştıralım sizi: Carlos Maria Dominguez'in kaleme aldığı Kâğıt Ev! Kitapseverlerin bir solukta bitirmek isteyeceği eserde okur, beklenmedik bir ölümün ardından gizemli bir aşk ile karşılaşıyor. Yayımlandığı her ülkede büyük bir beğeni ile okunan Arjantinli Yazar Carlos Maria Dominguez'in Kâğıt Ev adlı kitabını gelin, kısaca inceleyelim.

 

"Kâğıt Ev" adlı kitabı neden okumalısınız?

Carlos Maria Dominguez, kaleme aldığı Kâğıt Ev adlı kitabı ile ilk cümleden son cümleye kadar okuruna edebî bir şölen sunuyor. Eser beklenmedik bir ölümle başlıyor. Üniversitede Profesör olan Bluma Lennon bir ilkbahar günü kitapçıdan Emly Dickinson'ın Şiirler'inin eski bir baskısını alıyor ve bir köşebaşında kitaptaki ikinci şiiri okurken bir arabanın altında kalıyor. Profesörün yerine gelen yeni akademisyenin de Lennon gibi meraklı bir kitap tutkunu olduğu görülüyor. Bluma Lennon'a üzerinde Uruguay pulu bulunan bir zarf gönderiliyor ancak zarfı yeni gelen akademisyen açıyor. Yeni akademisyen zarfı açtığında, kir pas içerisinde çimento kalıntılarıyla kaplanmış halde Joseph Condrad'ın Gölge Hattı kitabını ve Bluma Lennon'ın Carlos adında birine yazdığı mektubu buluyor. Lennon'ın Carlos'a gönderdiği kitap niçin tekrar Lennon'a gelmişti? Kitaptaki bu çimento kalıntıları nedendi? Gönderici bilgilerinin olmadığı bu zarfın gizemi neydi? Bu soruların yanıtlarını bulmak için Lennon'ın meslektaşı ile çıkacağınız bu gizemli yolculuğun sonuna merakla ve heyecanla varmak isteyeceksiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Carlos Maria Dominguez'in kaleme aldığı, orijinal adı "La Case de Papel" olan Kâğıt Ev adlı novellasının 20'den fazla dile çevrildiğini ve Lolita Rubial Ödülü aldığını biliyor muydunuz? Kâğıt Ev adlı kitapta dünya edebiyatından da birçok önemli yazarın ve eserlerinin sizlere eşlik ettiğini görebilirsiniz. Eserde konu edilen kitap tutkunluğunun insanı hangi noktalara götürdüğüne edilen şahitlik, okuru sık sık değişik duygulara sürükleyebilir. Carlos Maria Dominguez'in kaleminden çıkan Kâğıt Ev, Jaguar Kitap tarafından ilk olarak 2015 yılında yayımlanır. Eseri İspanyolca aslından Türkçeye Seda Ersavcı çevirir. Editörlüğünü Ferhat Özkan'ın yaptığı eser yalın ve kusursuz cümleleri ile okura eşlik eder. Birçok ödülün yanı sıra En İyi Kitap İllüstrasyonu Ödülü'nü yedi kez kazanan Peter Sis tarafından çizimleri yapılan Kâğıt Ev'in kapak fotoğrafı ise Cem Ersavcı'ya ait. Kitapseverlerin kendini bulacağı nadide bir eser!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Carlos Maria Dominguez'in kaleme aldığı Kâğıt Ev adlı novellayı beğendiyseniz aynı yazara ait Waldemar Hansenin Ani Ölümü isimli esere ve başka bir edebî şölen için Jaguar Kitap'tan çıkan Yu Hua'nın Yaşamak adlı kitabına da göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Carlos Maria Dominguez
Çevirmen:Seda Ersavcı
Editör:Ferhat Özkan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

44,65 TL