idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

İnsanın sığınacağı ve dönüp dolaşıp varacağı yer ev ise, evde aldığı yaralardan nereye kaçabilir? Çocukluk her zaman güzel mi hatırlanır? Daha önce İsveç'te çok satan kitaplar arasına giren, otobiyografi türünde dört kitap yayımlayan İsveçli yazar Alex Schulman, bu kez çocukluk travmalarının yetişkinlik zamanındaki izlerini süren çarpıcı bir aile hikâyesi kaleme alıyor. Üç erkek kardeşin duygusal hikâyesini konu alan Hayatta Kalanlar kitabını çok seveceğinize inanıyoruz! Gelin eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Hayatta Kalanlar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yaş aldıkça birbirine yabancılaşan Nils, Benjamin ve Pierre isimli üç kardeş, annelerinin ölümüyle tekrar bir araya geliyor. Annelerinin küllerini dökmek için çocukluklarının geçtiği yazlık eve döndüklerinde, o evde yaşanan bazı olayların hayatları ve karakterleri üzerinde ne kadar yoğun bir etkisini olduğunu görüyorlar. Seneler sonra bir araya gelen kardeşler için hayat kaldığı yerden devam etmiyor; aksine, hayatları boyunca peşlerini bırakmayan sırları fark ediyorlar. Alex Schulman, şimdiki zamanın yanı sıra geçmişte yaşananları da anlattığı Hayatta Kalanlar isimli eserinde aile ve kardeşlik kavramlarını inceliyor. Yaşanan travmaların her bir aile üyesindeki etkileri anlatılırken aile içindeki bireylerin birbiriyle olan ilişkisi ve aslında kardeşlerin birbiri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığı da gözler önüne seriliyor. En derin bağların en kötü olaylara karşı nasıl savunmasız bırakabildiğini, çocuklukta açılan yaraların onulmaz olduğunu gösteren eser akıcı bir anlatıma sahip. Yazar, etkileyici betimlemelerle okuru romanın içine çekmeyi başarıyor. Üç kardeşin duygularının çarpıcı bir dille anlatıldığı romanın sizi derinden etkileyeceğine eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Blog yazarı, gazeteci ve radyo sunucusu Alex Schulman'ın İsveç'in en çok dinlenen haftalık podcast'ini yönettiğini biliyor muydunuz? İsveççe yazılan ve orijinal adı Överlevarna olan eserin Türkçeye tercümesi Nuray Zeynep Tamer tarafından yapılır. Timaş Yayınları'nın Dünya Edebiyat Dizisi aracılığıyla okurla buluşturulan Hayatta Kalanlar isimli kitap 224 sayfadan oluşur. Dünya çapında çok sevilen eserin kapak tasarımı ise Barış Şehri'ye ait. Hayatta Kalanlar isimli roman büyük bir okuyucu kitlesine sahip olur ve otuz üç farklı dilde yayımlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Alex Schulman'ın Hayatta Kalanlar adlı romanını okuduktan sonra, Eric Emmanuel Schmitt'in gerçekle yalanın bir arada bulunduğu romanı Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu isimli eseri ile Selja Ahava tarafından bir değişim hikâyesi olarak kaleme alınan Gökten Düşen Şeyler adlı kitabını da incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.