idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (20)
  • Soru ve Cevap (1)

Harry Potter serisinde yapbozun önemli bir parçasını tamamlamaya hazır mısınız? Dünya çapında satış rekorları kıran, fantastik kurgu türünün eşsiz örneği Harry Potter serisinin altıncı kitabı Harry Potter ve Melez Prens; hikâyenin büyüyüp geliştiği, kahramanların ince ince işlenerek detaylandırıldığı bir eser. Hem sürükleyici hem sarsıcı bir olay örgüsüne sahip roman, J. K. Rowling'in incelikli zekâsının somut bir örneği olarak okuyucu karşısına çıkıyor. Hem çocukların hem yetişkinlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği, dünya çapında büyük yankı uyandıran eserin nasıl bu denli popüler olduğunu anlamak için gelin, kitabın içeriğine kısaca değinelim.

 

"Harry Potter ve Melez Prens" adlı kitabı neden okumalısınız?

Harry Potter ve Melez Prens, İngiliz yazar Joanne Kathleen Rowling'in ilki 1997 yılında yayımlanan ve yedi kitaptan oluşan serisinin sondan ikinci kitabı olma özelliği taşıyor. Harry Potter evreni; macera, gerilim, korku, fantezi ve drama türleri kapsamında nitelendirebiliyor olsa da Rowling'e göre serinin ana teması ölüm ve yaşam konuları olarak belirtiliyor. Bunların yanında seride öne çıkan diğer temalar ön yargı, yozlaşma ve çılgınlık. Serinin altıncı kitabı olan Harry Potter ve Melez Prens'te pek çok karakterin derinlikli karakter özelliklerinin öne çıktığı göze çarpıyor. Yazar, bir yandan Tom Riddle'ın aslında kim olduğunu anlatırken bir yandan da Profesör Dumbledore ile Harry Potter arasındaki iletişim ve sürpriz sonlu karakterler ile okuyucuya hüznü, heyecanı ve şaşkınlığı bir arada yaşatıyor. Özellikle Melez Prens'in kim olduğunu öğrenen okuyucu, büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Harry Potter ve Melez Prens, serinin en çarpıcı kitapları arasında yer alır. Lord Voldemort'un gençlik yılları, Draco Malfoy'un aile geçmişi ve Melez Prens'in kimliği; okuyucuya oldukça şaşırtan bir olay örgüsü içerisinde sunulur. J. K. Rowling tarafından yazılıp 2005 yılında yayımlanan eser, Yapı Kredi Yayınları tarafından Kutlukhan Kutlu ve Sevin Okyay çevirisi ile Betül Kadıoğlu editörlüğü altında aynı yıl Türkiye'deki okuyucularıyla buluşur. Eser, büyük bir popülerlik yakalar ve birçok kez yeni baskıları piyasaya sürülür. 9 yaş ve üzeri okuyucu kitlesine seslenen eser, hem çocuklar hem yetişkinler için en popüler kitaplar arasındaki yerini korumaya devam eder. Sinemaya da uyarlanan seri, dünyanın en fazla izlenen yapımları arasında yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz fantastik kurgu serisinin eşsiz örnekleri arasında yer alan eserin diğer ciltleri olan Harry Potter ve Felsefe Taşı, Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Harry Potter ve Ateş Kadehi, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ve Harry Potter ve Ölüm Yadigârları eserlerine de bakabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:J. K. Rowling,J. K. Rowling
Çevirmen:Kutlukhan Kutlu,Sevin Okyay,Kutlukhan Kutlu,Sevin Okyay
Editör:Betül Kadıoğlu,Betül Kadıoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.