idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (16)
  • Soru ve Cevap (0)

Harry, Dursleylerde geçirdiği korkunç yazdan sonra Hogwarts'a dönmeye artık hiç olmadığı kadar hazır! Ama henüz bilmediği bir şey var: Her şey bir önceki yıla göre çok daha tehlikeli çünkü Azkaban hapishanesinde tutulan Sirius Black'in kaçtığı biliniyor ve onun Harry'nin peşine düştüğüne inanılıyor. Harry, arkadaşları Ron ve Hermione ile birlikte hayatlarını tehlikeye atma pahasına Sirius ile ilgili araştırma yaparken zamanla sırlar açığa çıkıyor ve bu üçlü akıllarının ucundan bile geçmeyecek şeyler öğreniyor. Gelin, romanın içeriğine daha yakından bakalım.

 

"Harry Potter ve Azkaban Tutsağı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Harry Potter, arkadaşları Ronald Weasley ve Hermione Granger ile birlikte Hogwarts’taki üçüncü yılına devam ediyor ancak bir sorun onları bekliyor: On üç kişiyi öldürme suçu ile on iki yıl boyunca Azkaban’da tutulan ve sonunda oradan kaçan Sirius Black bulunamıyor. Birçok insan onun Lord Voldemort ile iş birliği içinde olduğunu düşünüyor ve Sirius Black'in Harry Potter’ın peşinde olduğuna inanıyor. Sirius'u Azkaban'a geri götürmek ve insanları korumak için Ruh Emiciler Hogwarts'a gönderiliyor. Yazar bu kitapta ortaya çıkan Ruh Emiciler’den bahsederken gittikleri her yere mutsuzluk ve umutsuzluk hissi götürdüklerini ve ne kadar tehlikeli olabileceklerini bariz bir şekilde okuyucuya hissettiriyor. Tüylerinizi ürpertecek ince detaylar ve betimlemelerle süslü bu romanı okurken Harry’nin güvende olmadığını fark edişine ve Ruh Emiciler’den kaçışına tanık olacaksınız. Maceralarını soluksuz okuyacağınız Harry ve arkadaşları, Sirius Black ile ilgili gerçeği gün ışığına çıkarmaya çalışırken bir dizi sır ve ihanet silsilesini keşfediyor. Harry, ebeveynlerinin Lord Voldemort tarafından öldürüldüğü gecenin ayrıntıları da dâhil olmak üzere geçmişin acı verici sırlarını keşfetmek zorunda kalıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Rowling’in Sırlar Odası'nı bitirdikten bir gün sonra Azkaban Tutsağı'nı yazmaya başladığını biliyor muydunuz? Peki ya, kitabı yazmakta hiç zorlanmadığını ve yazmaya başladıktan sadece bir yıl sonra bitirdiğini biliyor muydunuz? Birçok ödül kazanan ve adaylıkları bulunan roman, Birleşik Krallık'ta yayımlandıktan sonraki üç gün içinde 68 bin kopya satar. Romanın film uyarlaması gösterime girdiğinde kısa süre içinde 750 milyon dolardan fazla hasılat elde eder ve oldukça olumlu eleştiriler alır. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'ndan esinlenilen video oyunları da birkaç platformda piyasaya sürülür.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Harry’nin maceralarına kaldığınız yerden devam etmek isterseniz serinin dördüncü kitabı olan Harry Potter ve Ateş Kadehi romanına göz atabilirsiniz. Ayrıca Quidditch ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yine J. K. Rowling’in kaleminden çıkan Çağlar Boyu Quidditch isimli kitabı inceleyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:J. K. Rowling,J. K. Rowling
Çevirmen:Sevin Okyay,Kutlukhan Kutlu,Kutlukhan Kutlu,Sevin Okyay
Editör:Ayça Sabuncuoğlu,Ayça Sabuncuoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.