idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (16)
  • Soru ve Cevap (0)

Harry Potter ve arkadaşlarının maceraları hız kesmeden devam ediyor. Serinin üçüncü kitabı olan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı diğer kitaplar gibi sizi kendisine çekiyor ve kütüphanenizin elinizden bırakamayacağınız nadide bir eseri olarak hayatınızdaki yerini alıyor. Gelin, bu kitapta sizleri hangi maceraların beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

'Harry Potter ve Azkaban Tutsağı - 3. Kitap' adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir okul dönemini daha bitirip Dursley’lerin yanına giden Harry Potter orada tatsızlıklar yaşadıktan sonra evden ayrılmak zorunda kalıyor. Oradan ayrıldıktan sonra büyücülerin kullandığı otobüse binen Harry Potter görevlinin okuduğu gazetede ilk defa Azkaban Tutsağı Sirius Black’i görüyor. Gazetede yazan haberde Sirius Black’in Voldemort için çalışan bir suçlu olduğundan bahsediliyor. Harry bu bilgiyle birlikte anne ve babasına ihanet edenin de Sirius olduğunu öğreniyor. Etrafındaki herkes Harry'i bu hainden korumak isterken Harry bambaşka olaylarla karşılaşıyor. Harry Potter’ın yakın arkadaşları Ron ve Hermione de onu yalnız bırakmıyor ve maceralarına ortak olmaya devam ediyorlar. Hogwarts’a dönen Harry Potter ve arkadaşlarını macera dolu günler bekliyor. Harry, Hermione ve Ron okula doğru giderken siyah bir köpeğin saldırısına uğruyor ve köpek Ron’u kaçırıyor. Harry ve Hermione de Ron’u kurtarmak için peşinden gidiyor. Bu olayla birlikte pek çok şaşırtıcı bir serüven başlıyor. Dostları için gözünü kırpmadan her maceraya atılan üç arkadaşın başından geçen olayları bu bölümde de zevkle okuyacağınızı düşünüyoruz. Her sayfasını okurken bir sonraki sayfayı merak ettirip okuyucusunu farklı diyarlarda sınırsız bir serüvene sürüklüyor.

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Orijinal adı Harry Potter and the Prisoner of Azkaban olan kitabın yedi kitaplık bir serinin üçüncü kitabı olduğunu biliyor muydunuz? J. K. Rowling tarafından kaleme alınan bu kitap serisinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı yayımlanmadan önce 12 yayınevi tarafından reddedilir. 1997 yılında ilk defa yayımlanır. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı ise orijinal dilinde 1999 yılında yayımlanır. 512 sayfadan oluşan kitap, Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu tarafından Türkçeye çevrildikten sonra 2006 yılında Yapı Kredi Yayınlarının tarafından yayımlanır. Kitabın film uyarlaması aynı isimle 2004'te vizyona girer ve günümüzde bile izleyicisinin zihninde unutulmaz anlar bırakmaya devam eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'nı sevdiyseniz serinin devamı olan Harry Potter ve Ateş Kadehi - 4. Kitap ve Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı - 5. Kitap'ı da listenize ekleyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:J. K. Rowling
Çevirmen:Kutlukhan Kutlu,Sevin Okyay
Editör:Ayça Sabuncuoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.