idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (5)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (42)
  • Soru ve Cevap (5)

Domingo Yayınevi Gece Yarısı Kütüphanesi - Matt Haig

Bütün keşkelerin aklınızdan silindiği bir yer düşünün. Eğer hatalarınızı ve pişmanlıklarınızı telafi etme şansınız olsaydı bazı durumları farklı şekilde ele alır mıydınız? Ya da yaptığınız seçimlerin arkasında durup keşkelerin sizi ele geçirmesine engel mi olurdunuz? Nora Seed, kendini muazzam ve sonsuz gibi görünen Gece Yarısı Kütüphanesi'nde bulur ve şimdiye kadarki bütün pişmanlıklarını düzeltmek için bir şansı olduğunu görür. Gece Yarısı Kütüphanesi'ndeki kitaplar, Nora’ya yaşayabileceği başka hayatları denemek için bir hak verir ve Nora farklı seçimler yapsaydı hayatının nasıl şekilleneceğini görme fırsatını elde eder. Burada asıl soru şudur: Yaşamı sizin için yaşanılır ve güzel kılan nedir? Eğer siz de Nora ile pişmanlıklar, keşkeler ve olasılıklar üzerine uzun ve büyülü bir yolculuk yapmak isterseniz bu romana bir göz atın.

 

“Gece Yarısı Kütüphanesi” adlı kitabı neden okumalısınız?

Matt Haig tarafından kaleme alınan, büyülü gerçeklik ve fantastik kurgu içeren Gece Yarısı Kütüphanesi; herkesin okuması gereken eserlerden biri. Hayatındaki pişmanlıkları ve keşkeleri ana karakter Nora’nın ağzından dinleyeceğiniz eser, 296 sayfalık bir roman. Kendini yaşamla ölüm arasında olan ve yaşamış olabileceği sonsuz paralel hayatın olduğu kitaplarla dolu bir kütüphanede bulan Nora; hayatının sona erdiği gece alternatif benliğinin olacağı yerden başlayarak bu hayatları deneme şansı elde eder. Her ne kadar kulağa hoş gelse de işler her zaman hayal ettiği gibi ilerlemez. Gece Yarısı Kütüphanesi'ni okurken hem kendi hayatınızı, seçimlerinizi ve verdiğiniz kararları düşünecek hem sonsuz olasılıkları hayal ederek heyecanlanacaksınız. Nora ile birlikte siz de farklı arkadaşları, farklı bir kariyeri, hatta farklı bir ülkede yaşamayı seçseydiniz neler olabileceğini sorgulayacaksınız. Sayfalar ilerledikçe kendinizi gerçekte neyi arzuladığınıza, sizin için neyin önemli olduğuna karar vermeye çalışırken bulacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

2020 yılında yayınlanan ve orijinal ismi “The Midnight Library” olan roman, Domingo Yayınevi imzasıyla Kıvanç Güney tarafından 2021 yılında Türkçeye çevrilir. Eser, toplamda 42 farklı dile çevrilerek uluslararası çok satanlar listesine girer. 2020 yılındaki Goodreads Okur Ödülleri oylamasında “En İyi Kurgu” kategorisinde birinci olan Gece Yarısı Kütüphanesi, radyo için uyarlanır ve Aralık 2020'de BBC Radio 4'te 10 bölüm halinde yayımlanır. Ayrıca roman; The New York Times, The Guardian ve daha pek çok yerden olumlu değerlendirmeler alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer Matt Haig’in üslubunu ve tarzını sevdiyseniz kendisi tarafından kaleme alınmış olan Zamanı Durdurmanın Yolları ve İnsanlar adlı romanlarına da göz atabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Matt Haig
Çevirmen:Kıvanç Güney

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.