idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (6)
  • Soru ve Cevap (0)

Yüzyıllar önce yazılmış fakat bugün bile güncelliğini koruyan ve edebiyata yön veren bir eserle tanışmak ister misiniz? O hâlde, Johann Wolfgang von Goethe'nin bir dünya klasiği hâline gelen şiirsel dizelere sahip oyunu Faust sizi bekliyor! İnsanın içindeki iyiliği ve Tanrı ile şeytan arasında yaşadığı çelişkileri bu eşsiz eserde bulabilirsiniz. Eser, Goethe'nin özgün kaleminden çıkan metaforlar ve etkileyici üslubuyla sizi kendisine hayran bırakacak! Tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz Faust'ta sizleri nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Faust" adlı eseri neden okumalısınız?

Faust, gerek konusuyla gerek üslubuyla dünya çapında büyük ilgi gören bir eser. Bu eşsiz kitap, Goethe'nin sözünü ettiği Dünya Edebiyatı kavramının önemli örneklerinden biri olarak yediden yetmişe her ulustan okura hitap ediyor. Kitabın adı, başkahraman olan Faust'tan geliyor. Faust; her alanda kendini geliştiriyor ve hayatta bir amacı kalmıyor. Tanrı ile Mephistopheles adındaki şeytan, Faust hakkında konuşmaya başlıyor. Şeytan, onun tekrar mutlu olabilmesi için aykırı şeylerin peşinde koşması gerektiğini ve bunun için çabalayacağını söylüyor. Tanrı ile bu konuda anlaşıyorlar ve şeytan Faust'a farklı yollar göstermeye başlıyor. Şimdi kahramanı bekleyen zor kararlar, cinayetler ve bir aşk öyküsü bulunuyor... Yıllar önce yazılmış olmasına rağmen zirvedeki yerini koruyan bu başyapıtı okuduğunuzda yazara ve kurgusuna hayran olmaktan kendinizi alamayabiliriz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Alman Edebiyatı denince akla ilk gelen yazarlardan olan Goethe'nin, Faust eserini yaşamının iki farklı döneminde yazdığını biliyor musunuz? Birinci ve ikinci bölüm olarak ayırdığı Faust'un ilk bölümünü 1806 yılında kaleme alır. İkinci bölümünü ise ölümünden bir yıl önce, 1831 yılında tamamlar. Mutluluk anlamına gelen Faust karakterinin istediği her şeyi elde etmesiyle farklı arayışlara girmesini anlatan eser, okuyucuyla buluştuğu ilk günden itibaren büyük ilgi görür. Dünya çapında adını duyurarak yazarla birlikte büyük bir ün kazanır ve klasikler arasındaki yerini alır. 575 sayfadan oluşan eser; ilk kez 2011 yılında Doğu Batı Yayınları'ndan, İclal Cankorel'in çevirisiyle okura sunulur. 1926 yılında beyaz perdede izleyiciyle buluşan Faust (IMDb: 8,1) filmini de izleyerek okuduklarınızı farklı bir bakış açısıyla değerlendirebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dünya Edebiyatı'nın en önemli isimlerinden olan Johann Wolfgang von Goethe'nin Faust adlı eserini sevdiyseniz sizi kendisine hayran bırakacak başka eserlerine de göz atabilirsiniz. Yayımlandığı günden itibaren çok ses getiren Genç Werther'in Acıları ve insanlar arasındaki olumsuz durumları hayvanlar dünyasına aktararak ifade ettiği Kurnaz Tilki eserlerini okuyabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Johann Wolfgang Von Goethe
Çevirmen:İclal Cankorel

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.