idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Elif-Ba’danKuran-ı Kerime Eğitim Seti

Kuran-ı Kerimöğrenmek isteyenler için

Elif-Ba’danKuran-ı Kerime olan yolculuğa uygun eğitim setidir

Kuran-ı Kerimöğretiminde veya öğreniminde doğru tercih çok önemlidir.

Elif-BA ile Kuran-ıKerim Alfabesini ve okunuşunu öğrenmiş olacaksınız.

Tecvit Kitabıile Kurallarıyla Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmiş olacaksınız.

Orta BoyKuran-ı Kerimle artık öğrenmiş olduğunuz Kuran okumalarını taçlandırmışolacaksınız.

 

Elif-Ba’danKuran-ı Kerime Eğitim Seti İçeriği:

Elif-BA Kitabı –Kuran Kursu Kitabı

Tecvit Kitabı –Tecvit Kartelaları

Orta Boy Kuran-ıKerim

 

Eif-BA Kur'anKursu Kitabı * Orta Boy Açıklamaları:

Sayfa : 80

Ebat : 16,5X23,5cm

Kapak : KartonKapak

Dil : Arapça-Türkkçe

Yazar : Efdal Bilgisayar Hattı

Açıklama : Kuran Kursu Kitabı 7 farklı bölümden oluşuyor. Bu bölümler: Elif bâ ile Kuran-ıKerim öğreniyorum, Tecvit öğreniyorum, Namaz duâlarını öğreniyorum, Namazsûrelerini öğreniyorum, Dini bilgiler öğreniyorum, Abdest almayı   öğreniyorum ve Namaz kılmayı öğreniyorum...

 

Birincibölüm: Elif bâ ile kuran-ı kerim öğreniyorum; 28   adet harften ve sağdan sola doğru yazılan veokunan Kur'an-ı Kerim harfleri , kelime, cümle, ayet, sûrelerin de altkısımlarına öğrenmeye yardımcı olması açısından Türkçe karşılıkları renkliolarak konulmuştur.   Kur'an-ı Kerimharflerinin Türkçe karşılığı aşağıdaki oluşturulan özel karakterlersayesinde   oluşturuldu. Türkçe okunuş,okurken nasıl okunduğu hakkında şüphe duyduğunuz durumlarda yardımcı olmasıiçin konulmuştur.

 

İkinciBölüm: Tecvit öğreniyorum, Kur’an-ı Kerimi güzel okumak; tecvit kurallarınıbilmek ve uygulamakla mümkündür. Bu bölümde; tecvit ilmindeki kuralların dahakolay anlaşılması ve öğrenilmesi için yepyeni bir yöntemle ele alınmıştır. İlkkez uygulanan bu yöntemle anlaşılması zor ve karışık görünen tecvitkurallarının kolay anlaşılması ve daha pratik öğrenilmesi amaçlanmıştır.

 

ÜcüncüBölüm: Namaz duâlarını öğreniyorum; Renkli Kelime Meâli ve TürkçeOkunuşlarıyla birlikte Sübhâneke, Ettehiyâtü,   Allâhüme Salli, Allâhüme Barik, Rabbena Duâsı, Kunut Duâsı, Kunut-2Duâsı, Amentü , Ezan, Kamet, Müezzinlik, Salavat ve Tesbihatlar.

 

DördüncüBölüm: Namaz sûrelerini öğreniyorum; Renkli Kelime Meâli ve TürkçeOkunuşlarıyla birlikte Fâtiha Sûresi , Elif Lam Mim , Duhâ, İnşirâh, Tin, Alak,Kadr, Beyyine, Zilzâl, Âdiyât, Karia, Tekâsür, Asr, Hümeze, Fil, Kureyş, Mâûn,Kevser, Kâfirûn, Nasr, Tebbet, İhlâs, Felâk, Nâs, Ayet-el Kürsi ve ŞifaAyetleri.

 

 

BeşinciBölüm: Dini bilgiler öğreniyorum; Bir Müslümanın bilmesi gereken temel dinibilgilerin yer aldığı bölüm.   Din Nedir?,Hak Dinler (İlahi Dinler), Batıl Dinler, İman, Kelimei Tevhid, Kelime-İşehadet, İman Bakımından İnsanlar, İmanın Şartları, Allah’ın Zati Sıfatları,Allah’ın Subuti Sıfatları, 32 Farz, Oruç, Hac, Zekât, Kısaca Hz. Muhammed(S.A.V.)’İn Hayatı ve Sorulu- Cevaplı dini bilgiler.

 

AltıncıBölüm: Abdest almayı   öğreniyorum; ResimlerleAbdestin Alınışı, Abdestin Farzları, Abdestin Sünnetleri, Abdestin Edebleri,Abdestin Mekruhları, Abdest Almadan Neler Yapamayız?, Abdesti Bozmayan Şeyler,Abdesti Bozan Şeyler, Sargı Ve Yara Üzerine Meshetmek, Gusül Abdesti NasılAlınır?, Guslün Farzları, Teyemmüm, Teyemmümün Farzları, Yedinci Bölüm: Namazkılmayı öğreniyorum; Erkek-Kadın Resimlerle Namazın Kılınışı, Namazın Çeşitleri|Müezzinlik, Namazı Bozan Şeyler, Namazın Mekruhları, Sabah Namazı , ÖğleNamazı , İkindi Namazı, Akşam Namazı, Yatsı Namazı, Vitir Namazı, Cuma Namazı,Teravih Namazı, Kaza Namazı, Bayram Namazı ve Yolcu Namazı

 

Kuran-ıKerim (Orta BOY) Açıklamaları:

EfdalBilgisayar Hatlı Kuran-ı Kerim (ORTA Boy | ALTIN)

Sayfa : 616

Ebat : 17x 24 Cm

Kapak : CiltliÖzel kılıf

Dil :Arapça

Yazar : Efdal Bilgisayar Hatlı

Açıklama : Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından onaylı Meşhur Hafız Osman Hattı Kur'an-ıKerim'ler esas alınarak arapça harfler daha net ve okunaklı olması içinbilgisayarda ilmi ve teknik bir heyet tarafından oluşturulmuştur.Tüm boylarımevcut olup. Mushafları İnceleme Kurulu tarafından incelenmiştir.

 

Tam MuhtasarTecvid Kitabı Kaideleri Kartelası

Sayfa : 8

Ebat : 12,3X21,3cm

Dil : Arapça-Türkçe

Yazar : Efdal Bilgisayar Hatlı

Açıklama : Basit * Görsel   * Sade * Anlaşılırşekilde

1-Harfi Med

2-Meddi   Tabii

3- MeddiMuttasıl

4- MeddiMunfasıl

5- Meddi Arız

6- Meddi Lazım

7- Meddi Liyn

8-İzhar

9-İklap

10-İhva

11-İdgamı MealGunne

12- İdgamı BilaGunne

13- İdgamıMisleyn

14- İdgamıMütecaniseyn

15- İdgamıMütekaribeyn  

16-Kalkale

17- İdgamıŞemsiyye

18-İzharı Kameriyye

19-LafzatullahınHükümleri

20-Hükmü Ra

21-ZamirinHükümleri

22-Sekte


Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.