20,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar - On Dört Tarihsel Minyatür E-Kitap Açıklaması

İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar, insanlık tarihine yön vermiş belirleyici anlar üstüne kısa denemelerden oluşuyor. Stefan Zweig, çevrele-rindeki geçici koşulların dayattığı sınırları aşabilmiş Fatih Sultan Mehmed, Händel, Dostoyevski, Tolstoy, Lenin gibi "yaratıcı birey-ler"in o benzersiz "anlarını" anlatıyor. En iyisi, kendisinden dinleyelim:
Çağları aşan bir kararın bir tek takvime, bir tek saate, çoğu kez de yalnızca bir tek dakikaya sıkıştırıldığı trajik ve yazgıyı belirleyici anlara, bireylerin yaşamında ve tarihin akışı içinde çok ender rastlanır. Ben böyle anları İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar diye adlandırdım; çünkü onlar, tıpkı yıldızlar gibi, hiç değişmeden geçmişin karanlığına ışık tutmaktadırlar... Olayları anlatırken, gerçekleri değiştirmedim, kendi katkılarımla renklendirip zenginleştirmedim. Çünkü tarih, kusursuzluğa ulaştığı böylesine eşsiz anlarda, kendisine yardım için uzatılan ellere gereksinim duymaz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 239

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 201

Baskı Yılı: 2000

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.02.2021

Okunmaya değer

Zweig'in diğer kitapları gibi bu kitap da kesinlikle okunmaya değer.

16.10.2019

Pisman olunmayacak eser

Olaylarin anlatımındaki o muazzam akıcılık harika. Kitapta farklı farklı olaylar birbirini izlerken sanki hepsi bir bütünmüş gibi hemen bir diğerinde ne oluyor? acaba diye merak içinde okudum. Çokça etkileyici Zweig eseri!

14.07.2019

Altın Zweig

Hani bir kumaşcı en iyi kumaştan anlar ya görür görmez ; bir kuyumcu gerçek elması anlar ilk bakışta ; bu kitabın daha ilk sayfasında nasıl bir yazar dedirtiyor Zweig. Ve çok kaliteli bir kumaş.  Ayrıntılı bilgi , akıcı anlatım , detayları hiç sıkmadan hikayeye yedirebilmesi, hani bazı insanları ağzımız açık dinleriz işte öyle dinliyoruz ustayı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.