29,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Incognito - Beynin Gizli Hayatı E-Kitap Açıklaması

'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.'

- Montaigne -

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?

Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."

- İsmet Berkan, Hürriyet -

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."

- Wired -

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.07.2021

Mutlaka okunması gereken bir kitap

Aldığımız kararlar hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğimi bu kitap sayesinde öğrendim. Özgür irade konusu beynin karar verme mekanizması nasıl işliyor gibi konulara meraklıysanız mutlaka okuyun derim.

23.01.2021

harika

tek kelimeyle harika bir kitaptı. okurken çok hızlı bitmedi çünkü bir taraftan da düşündüren ve bittiği zaman insanı kendine hayran bırakan bir kitaptı. mutlaka alıp kütüphanenize ekleyin.

20.01.2021

Incognito

Beynimizde neler olup bitiyor?Davranışlarımızın,seçimlerimizin nedenlerine hakim miyiz? Bu ve daha fazla sorunun cevabı için kitap oldukça iyi bir başlangıç.David Eagleman aynı zamanda işin mutfağında olan bi isim. Akıcı, anlaşılır tarzıyla kendimize dair çok şey anlatıyor.Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.