4/5 - 139 Kişi Yorum Yap
29,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Ürün Açıklaması

'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.'

- Montaigne -

Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?

Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.

"Bir kitap okudum, hayatım değişti."

- İsmet Berkan, Hürriyet -

"Zihniniz bu kitap için size teşekkür edecek."

- Wired -

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%57,2
%22,5
%10,9
%4,3
%5,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.10.2020

Etkileyici, Sürükleyici ve Anlaşılır

Nöropsikolojiyi herkesin okuyup anlayabileceği şekilde yazmış. İnsan beynini merak edenler için ilk okunması gereken kitaptır, tavsiye ederim.

11.09.2020

Zihin Açıcı

Zihne ve anlayışa dair gerçekten anlaşılır dili ile kişiye çok şey katan bir kitap. Zihin ve davranışlar arasındaki organik bağlantıyı anlamlandırmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

09.08.2020

anlaması kolay

Nöropsikolojiyi en kolay, en açık şekliyle ve hayatın içine yedirerek anlatmış David Eagleman. Nörohukuk ile ilgilenenlere özellikle tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.