25,00 TL
Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?

Eski Türk Masonlarının Uygulamaları E-Kitap Açıklaması

Doğu Masonluğun Ritüel, Öğreti ve Tanıtım İşaretlerinin Sunulması

Doğu Masonları kimdir?

Batı Masonluğunun kayıp sırlarını halen korudukları doğru mu?

Batı Masonlarının sadece birkaçını bildikleri ve tanıtım işaretleri olarak kullandıkları gizli işaretleri, Doğu Masonları "majikal operasyon" olarak ne şekilde kullanıyorlar?

Anahtar Kardeşliği ve sırları nedir?

Gülhaç sırları ile aynı oldukları doğru mu?

Kur’an’daki surelerin başındaki şifreli harflerin anlamı nedir?

Doğa güçlerine hâkim olmak için nasıl kullanılır?

"Müslüman Kardeşleri" bu sırları açıklaması için Sebottendorf'u neden görevlendirdiler?

Sebottendorf'un Almanya'da kurduğu Thule örgütünün Nazilerle ilgisi var mıydı?

Astroloji, simya, öte alem, bedenin enerji merkezleri, güç sözcükleri ve daha nice konularda daha önce hiç açıklanmamış bilgiler.

Hiçbir yerde benzeri olmayan bu olağanüstü kitapta, günümüzde unutulan ve bir zamanlar ileri seviyede müritlere Bektaşi mürşitleri tarafından öğretilen okült çalışmaları verilmektedir. Türkleri uzun uzun öven yazara göre bu öğretiler 1717 yılında tahrif edilen masonluğun kayıp kadim sırlarını, tasavvufta insan-ı kamil olma yöntemini ve ruhsal bedeni geliştirmeye dayanan içsel simyanın sırlarını vermektedir.

Yaşamının yarısı Türkiye'de geçen ve Türk vatandaşı olan Sebottendorf, Birinci Dünya Savaşı'nda bir süre Kızılay'ın başkanlığını yaptı ve Balkan savaşlarında çarpışarak yaralandı. Türkiye'de Bektaşiliğe, Gülhaç'a ve Masonluğa giren Baron, 1924 yılında bu ünlü kitabı yazarak sırlarını aktardı. Bir süre Almanya'da kalıp ünlü Thule örgütünü kurdu. 1934 yılında Hitler'in emriyle Gestapo tarafından tutuklanıp toplama kampına gönderildi. Çok geçmeden Türk vatandaşı olması dolayısıyla Türkiye'ye iltica etti ve burada 1945 yılında esrarengiz şekilde öldüğü kaydedildi. Ancak ölmediğini iddia edenler de vardır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.08.2020

Faydalı

Popüler bir siyasi tartışma kanalında masonların tartışıldığı bir programda, yorumculardan birinin önerisi üzerine sipariş verdim. Kitabın elime ulaşması beklediğim üzere kusursuz oldu. Kitabın ileri bölümlerinde anlatılan bazı uygulamaları anlayamasamda böyle bir bilgi kaynağını kitaplığımda bulundurmaktan pişman değilim. İlk bölümlerinde ise çok ilginç iddialar var. Gözardı edilmemeli.

03.05.2019

İlginç

İlginç bir kitap, gizem çözmek yerine daha fazla gizeme beden oluyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.