idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (13)
  • Soru ve Cevap (0)

Psikiyatri deyince akla ilk gelen isimlerden olan Carl Gustav Jung’u tanımak ister misiniz? Henüz 36 yaşında iken Uluslararası Psikanaliz Birliği’nin ilk başkanı olan ve psikiyatri alanında uluslararası ün kazanan İsviçreli Psikiyatr Carl Gustav Jung; çalışmalarıyla Joseph Campbell, Erich Neumann, Hermann Hesse ve Philip K. Dick gibi önemli isimleri etkilemeyi başarır. Psikoloji alanında yazılmış en önemli kitaplardan biri olan eser, özellikle yetişkinlere hitap eder. Gelin, size yeni bir bakış açısı kazandıracağını düşündüğümüz bu eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Dört Arketip" adlı kitabı neden okumalısınız?

Carl Gustav Jung; tek başına yol almaya başladığı kariyerinde, kendi psikiyatri anlayışı çerçevesinde arketip kavramını geliştiriyor. Bu kavram bundan sonra Jung’un terminolojisinde anahtar kavramlardan biri olarak yerini alıyor. Anne arketipinin psikolojisi, yeniden doğuş biçimleri, masallarda ruhun fenomenolojisi ve hilebaz figürünün psikolojisi üzerine odaklanan eserde; Jung’un arketip kavramı dört farklı açıdan ele alınıyor. Dört Arketip; yazarın kişisel ve kolektif bilinç dışının dinamiklerini ortaya koyan simge alanındaki çalışmalarını mercek altına alıyor. Psikoloji alanında okuma yapmayı seviyor ve farklı bir bakış açısını incelemeyi düşünüyorsanız, Carl Gustav Jung’un çalışmalarında kilit önem taşıyan arketip kavramına ışık tutan bu eser tam size göre!

 

Bunları biliyor muydunuz?

İsviçreli Psikiyatr Carl Gustav Jung’un; Sigmund Freud ve Alfred Adler ile birlikte analitik psikolojinin kurucuları arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Başlangıçta Freud’un öğrencisi olan Jung; Freud’un cinsellik hakkındaki görüşlerini aşırı bularak onunla yollarını ayırır ve kendi psikiyatri anlayışını geliştirmeye başlar. Eser; Jung’un bu çerçevede geliştirmeye başladığı terminolojisinin arketip, kolektif bilinç dışı gibi önemli kavramlarının neye tekabül ettiğini ortaya koyması açısından önem taşır. Dört Arketip, "Die Archetypen und das kollektive Unbewußte" isimli eserde yer alan makalelerin derlendiği bir seçki olarak okuyucuya sunulur. Jung’un dört farklı makalesinden oluşan bu kitabın çevirmenliğini Zehra Aksu Yılmazer üstlenir. Semih Sökmen imzalı kapak tasarımıyla ilk defa 2003 yılında Metis Yayınları tarafından okurla buluşturulan eser, 144 sayfadan oluşur. Kitap; Metis Yayınları’nın psikanaliz ve psikiyatri alanında geniş bir kütüphane oluşturmayı amaçlayarak yayımladığı Ötekini Dinlemek kitap dizisine ait bir eser.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz Dört Arketip adlı kitabı okuduktan sonra yazarın hiç bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı otobiyografi türünde bir eser olan Anılar, Düşler, Düşünceler adlı kitabına ya da Jung’un çalışmalarına giriş niteliği taşıyan ve Freud ile olan iş birliğinin nasıl son bulduğunu ortaya koyan Analitik Psikoloji Üzerine İki Deneme isimli eserine göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Carl Gustav Jung
Çevirmen:Zehra Aksu Yılmazer

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.