idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (1)

Miguel de Cervantes Saavedra'nın ünlü eseri Don Kişot romanını çocukların da okumasını ister miydiniz? Peki, Don Kişot ile macera dolu bir yolculuğa çıkmalarını diler miydiniz? Eğer cevabınız "Evet." ise çocuklara göre kısaltılmış olan Don Kişot romanını onlara hediye edebilirsiniz. Sadece İspanya'da değil dünyada en çok basılan eserlerden biri olan Don Kişot, konusu ve temasıyla çocukları hem eğlendiriyor hem onlara etik değerler konusunda katkı sağlıyor. Gelin, romanı yakından değerlendirelim.

 

"Don Kişot" adlı kitabı neden okumalısınız?

İspanyol yazar Miguel de Cervantes Saavedra'nın kaleme aldığı Don Kişot, modern roman örneklerinin başında geliyor. Don Kişot romanının bir başka önemi ise konusu. Yazar, eserinde Orta Çağ toplumunda etkin olan şövalyeleri anlatan romanları ironik bir şekilde eleştiriyor. Cervantes, kitaptaki Don Kişot karakteri üzerinden şövalye romanlarını mizahi bir kurguyla eleştiriyor. Yazar, çok sayıda şövalye kitabı okuyan ve sonunda akıl sağlığını kaybeden bir asilzade olan Don Kişot'u anlatıyor. Gerçek ve hayalin birleşmesi, fantastik bir mizah kurgusu, psikolojik ögelerin vurgulanması ve Orta Çağ feodal yapısına yapılan yoğun bir eleştiri; hikâyede kendini gösteriyor. Şövalyeliğe özenen Don Kişot, zırhını giyerek atına biniyor ve seyis olarak yanına Sancho Panza'yı alarak macera dolu bir yolculuğa çıkıyor. Yel değirmenlerini düşman sanıp savaşmaya kalkan Don Kişot'un başına acaba neler geliyor? Bu sürükleyici romanı, çocuklar da heyecanla okuyor. Yılların eskitemediği bir klasik olan roman, tüm dünyada başyapıt kabul edilen eserler listesinde yer almaya devam ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Türk edebiyatında ünlü bir yazar olan Reşat Nuri Güntekin'in Don Kişot'un kısaltılmış hâlini dilimize kazandırdığını biliyor muydunuz? Çocuklar için uygun olan bu çeviri roman; insanlar arasında soyluluk, asillik veya kölelik gibi ayrımların olamayacağını, bütün insanların doğuştan aynı değere sahip olduğunu, insanın ancak yaşadığı süre içinde düşünceleri, duyguları ve davranışlarıyla yükseleceğini anlatır. Gustave Dore'nin çizimlerinin yer aldığı roman, Yapı Kredi Yayınları tarafından basılır ve 292 sayfadan oluşur. İlk basıldığı zaman bir çizgi roman gibi algılanan Don Kişot; zaman içinde derinlikli konusu, karakterleri, teması ve anlatımıyla tüm dünyada kırka yakın dile çevrilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Don Kişot adlı romanı sevdiyseniz çocuk klasikleri serisinde bulunan Pal Sokağı ÇocuklarıDefine Adası veya Alice Harikalar Diyarında adlı eserleri listenize ekleyebilirsiniz. Bir başka başyapıt olan Küçük Prens adlı eseri de çocuklara hediye edebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.