idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuğunuzla aranızdaki bağı farklı pencerelerden incelemek ister misiniz? Çocuğumun Aklından Neler Geçiyor? Anne Babalar İçin Örneklerle Çocuğunu Doğru Anlama Rehberi, ebeveynlerin olaylara çocukların dünyasından bakabilmesini sağlarken bir yandan da çocuklarıyla olan iletişimlerini güçlendirmelerine yardımcı oluyor. Ebeveyn ile çocuk arasındaki ilişkilerin en sert ve en karışık olduğu süreçlere ışık tutan kitap; tavsiyeleriyle anne babalara rehberlik ediyor. Eser, her ebeveynin elinin altında bulunması gereken bir başvuru kaynağı olarak dikkat çekiyor. Gelin, anne babaların ilgiyle okuyacağı ve birçok bilgi edineceği eseri daha detaylı inceleyelim.

 

"Çocuğumun Aklından Neler Geçiyor? Anne Babalar İçin Örneklerle Çocuğunu Doğru Anlama Rehberi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocukların bazı zamanlarda kurduğu cümleler ve sergilediği tavırlar ebeveynler tarafından anlaşılamayabiliyor. Özellikle çocuk psikolojisi hakkında bilgi sahibi olmayan ya da ilk kez çocuk yetiştirme deneyimi yaşayan ebeveynlerin bu konuda çok zorlandığı biliniyor. Çocukların söylemlerinin altında yatan gerçekler bazen anne ya da babanın davranışlarına bağlı olarak gelişiyor. Her ailede çocuk ve ebeveyn arası karşılaşılabilecek durumları anlatan kitap; çocukların kurduğu cümlelerin ve sergilediği tavırların altında yatan gerçeklere odaklanıyor. Eser, ebeveynlerin nasıl davranması gerektiği hakkında da bilgiler sunuyor. Kitap, çocukların en zor dönemi olan ve her şeyi sorgulamaya başladıkları 2 yaştan; ilkokul dönemleri olan ve dış dünyaya açıldıkları 7 yaşa kadar olan süreçte dikkat edilmesi gerekenleri ele alıyor. Anlaşılır bir dil kullanan yazar; anne ve babalara olayları örnekler üzerinden anlatıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Çocuklar ve anne babalar için bir rehber niteliğinde olan kitap; ''What's My Child Thinking'' orijinal adıyla gazeteci Tanith Carey ve eser içindeki bilgilerin sahibi Klinik Psikolog Dr. Angharad Rudkin tarafından birlikte yazılır. Kitap ''Anne Babalar İçin Örneklerle Çocukları Anlama Rehberi'' alt başlığıyla yayımlanır. Yazar Olcay Mağden Ünal tarafından Türkçeye çevrilen ve 2021 yılında Kronik Kitap imzasıyla yayımlanan kitap toplamda, 256 sayfadan oluşur. Kitap içinde çocuk ve ebeveyn arasında karşılaşılabilecek her durum "diyelim ki" kalıbıyla başlayarak örneklendirilir ve görsellerle betimlenerek anlatılır. Olaylar için pratik öneriler listesi sunulur; yaş aralıkları sayfa başlarında belirtilir ve bu sayede okumayı çok daha kolay bir hâle getirir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çocuğumun Aklından Neler Geçiyor? adlı kitabı sevdiyseniz çocuğunuzla aranızdaki ilişkiyi güçlendirmek için size rehberlik edecek olan ve farklı yazarlar tarafından kaleme alınan Bir İnsan YetiştirmekGeliştiren Anne - BabaBaşarıya Götüren Aile ve Denemediğim Yol Kalmadı! adlı eserleri de inceleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Angharad Rudkin,Tanith Carey
Çevirmen:Olcay Mağden Ünal

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.