idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (7)
  • Soru ve Cevap (0)

Bir Çöküşün Öyküsü, sarsıcı hikâyesiyle okuyucular üzerindeki etkisini uzun süre sürdürmeyi başarıyor. Stefan Zweig imzalı eser, Fransa'da on beşinci Louis döneminde yaşayan Madame de Prie isimli bir kadının gerçek hayat hikâyesini çarpıcı bir biçimde okuyucuyla buluşturuyor. Fransa'nın toplumsal yapısıyla ilgili fikir veren öykü, hikâyenin geçtiği dönemi okuyucusuna ustalıkla yansıtıyor. İçerik ve konusu itibarıyla yetişkin okuyuculara uygun görülen Bir Çöküşün Öyküsü adlı eseri daha ayrıntılı inceleyelim.

 

“Bir Çöküşün Öyküsü” adlı kitabı neden okumalısınız?

Bir Çöküşün Öyküsü'nde güçlü bir kadının şaşaalı bir yaşam sürerken değişen şartlar ile çöküş dönemine sürüklenmesi anlatılıyor ve en etkili insanların bir anda kimsenin hatırlamadığı, görünmez insanlara dönüşebileceği gösteriliyor. Oldukça gerçekçi bir kurguyla okuyucusuna tüm duyguları hissettiren eser, akıcı ve duru dili sayesinde sürükleyici bir hikâye sunuyor. Eserde güç sahibi bir aristokrat olan Madame de Prie'nin güçlü ve konforlu hayatının trajik bir sona doğru adım adım gittiği görülüyor. Mademe de Prie'nin bir anda bulunduğu konumu ve kralın gözündeki itibarını kaybetmesi, sonun başlangıcı oluyor. Öykü, sürgün edilmesiyle bambaşka bir hayata sürüklendiği ve unutulmaya mahkûm olduğu görülen Madame de Prie'nin unutulmaz olmak için çaresizce uyguladığı planı okuyuculara aktarıyor. Yazar Zweig, kaybetmenin ve yalnız kalmanın insanı esir ettiği ruhsal sarsıntıları okuyucuya hissettirmeyi başarıyor. Tüm çabaların boşa çıktığı ve her şeyin geri dönülmez bir hâl aldığı noktada yaşanan derin depresif durum, tüm gerçekliğiyle ortaya konuyor. Her şeye sahip olan birinin kendini hiçlik içinde hissetmesinin aktarıldığı hikâyede okuyucunun kendini ana karakterin yerine koyması sağlanıyor. Hayatın gerçekleriyle örtüşen bu çöküş öyküsünde şatafat, eğlence ve gücün yerini; kaybetmenin ve unutulmanın alması aktarılıyor. Toplumsal tespitlerin görüldüğü hikâyede güçlü psikolojik tahlillere de yer veriliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Gerçek bir hayat hikâyesinden kurgulanan Bir Çöküşün Öyküsü adlı eser, 1910 yılında Stefan Zweig tarafından kaleme alınır. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın 2017 yılında ilk basımını yaptığı eser, Modern Klasikler Dizisi'nde yer alır. Öykü türünde yazılan Bir Çöküşün Öyküsü adlı eserin editörlüğünü Gamze Varım üstlenir. Özgün dili Almanca olan eser, “Geschichte eines Untergangs” adı ile yayımlanır. Türkçe çevirisi Regaip Minareci tarafından yapılan eser, toplam 56 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bir Çöküşün Öyküsü adlı kitabı beğendiyseniz benzer tatları bulabileceğiniz eserlere göz atabilirsiniz. Stefan Zweig’ın yazdığı Olağanüstü Bir Gece, Amok Koşucusu, Ay Işığı Sokağı, Korku, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu ve Lyon'da Düğün adlı eserleri okuyabilirsiniz.

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.